Marcin Nowak 25.10.2011

Łotewski supersnajper znów uratował Lecha Poznań

Lech Poznań dołączył do grona ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski. "Kolejorz" pokonał na wyjeździe po dogrywce Polonię Bytom 3:1.
Polonia Bytom - Lech PoznańPolonia Bytom - Lech Poznańfot. PAP/Łukasz Szostek

W regulaminowym czasie gry gola dla gospodarzy zdobył Jean Paulista, a dla gości - Grzegorz Wojtkowiak. W dogrywce o zwycięstwie Lecha przesądziły dwa trafienia Artjoma Rudniewa.

W 66. minucie sędzia nie uznał bramki zdobytej dla Lecha przez Jakuba Wilka odgwizdując spalonego. Pięć minut przed końcem dogrywki grająca w osłabieniu Polonia mogła zdobyć drugą bramkę, ale Maksym Pokotyliuk trafił z bliska w słupek.

Wcześniej do ćwierćfinału Pucharu Polski awansowały: Gryf Wejherowo, Arka Gdynia, Ruch Zdzieszowice i Śląsk Wrocław.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski:

Polonia Bytom - Lech Poznań 1:3 (1:0, 1:1) po dogrywce

Bramki: 1:0 Jean Paulista (15), 1:1 Grzegorz Wojtkowiak (57), 1:2 Artjom Rudniew (101-karny), 1:3 Artjom Rudniew (109).

Żółte kartki: Polonia - Maksym Pokotyliuk, Daniel Mąka, Paweł Alancewicz, Piotr Kulpaka, Jakub Świerczok; Lech - Dmitre Injac, Luis Henriquez, Vojo Ubiparip. Czerwona kartka za drugą żółtą: Polonia - Paweł Alancewicz (100).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 1780. Awans: Lech Poznań.