Marcin Nowak 02.03.2012

Pewna wygrana rozpędzonej Korony Kielce

Korona Kielce pokonała na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (2:0) w pierwszym meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.
Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-BiałaKorona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-BiałaPAP/Piotr Polak

Piłkarze Korony uskrzydleni udanym startem w rundzie wiosennej, zwycięstwami nad Jagiellonią i Wisłą, od początku spotkania z determinacją zaatakowali bramkę gości. Po czternastu minutach prowadzili po pięknej główce Macieja Korzyma, który otrzymał dokładne zagranie z rogu od Pawła Sobolewskiego.

Zziębnięci kibice nie zdążyli ochłonąć z radości, a już musieli nagradzać brawami i śpiewem Jacka Kiełba, który sprytnie piętą skierował piłkę do siatki Podbeskidzia. Swój udział w tym skutecznym ataku miał Paweł Golański, który bardzo dokładnie podał piłkę do partnera.

Goście z Beskidów próbowali atakować bramkę kielczan. Czynili to jednak bezradnie; w pierwszej połowie tylko raz Sylwester Patejuk strzelił z wolnego, a bramkarz Korony Zbigniew Małkowski nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.

W drugiej połowie mecz toczył się w formule sparingowej gry; oba zespoły nie czyniły sobie krzywdy. Rezultat z 2:0 na 3:0 się nie zmienił, gdyż Vlastimir Jovanovic z kilku metrów nie potrafił przelobować Richarda Zajaca, natomiast w odpowiedzi Piotr Malinowski wprawdzie strzelił na bramkę kielczan, jednak bramkarz Korony Małkowski wybił piłkę.

Po meczu powiedzieli:

trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk: Korona grała lepiej i agresywnie od początku. Potwierdziła to zdobyciem dwóch bramek i znakomitą okazją do strzelenia trzeciego gola. Jak się już przegrywa z takim przeciwnikiem, to trudno później odrabiać straty. Ostatnie piętnaście minut nasi piłkarze zagrali z chęcią stworzenia sytuacji bramkowych. Jest to dla nas pożyteczna nauczka, dobra szkoła i bodziec do pracy nad wyeliminowaniem braków.

trener Korony Leszek Ojrzyński: Zaplanowaliśmy sobie grę od pierwszych minut i tak się nam pomyślnie ułożyło. Szybko zdobyte bramki pozwoliły grać trochę spokojniej. Jednak goście ambitnie walczyli i pokazali, że trzeba być czujnym, bo zawsze mogą stworzyć zagrożenie. Dziś mieliśmy szczęście, uchroniliśmy się od strat. Dlatego zwracałem uwagę piłkarzom, że nie można za wcześnie myśleć o końcu meczu. Trzeba być skoncentrowanym do ostatniego gwizdka sędziego.

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Maciej Korzym (14-głową), 2:0 Jacek Kiełb (20).

Żółta kartka - Korona Kielce: Tadas Kijanskas, Jacek Kiełb, Maciej Korzym, Pavol Stano, Mateusz Łuczak, Grzegorz Lech. Podbeskidzie Bielsko-Biała: Maciej Rogalski, Marek Sokołowski, Juraj Dancik.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 6 372.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski (46. Grzegorz Lech) - Jacek Kiełb (56. Mateusz Łuczak), Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Kamil Kuzera, Paweł Sobolewski - Maciej Korzym (87. Daniel Gołębiewski).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Marek Sokołowski, Juraj Dancik, Bartłomiej Konieczny, Krzysztof Król - Sylwester Patejuk (67. Piotr Malinowski), Dariusz Łatka, Liad Elmalich (74. Ivan Curic), Sebastian Ziajka, Liran Cohen (61. Maciej Rogalski) - Robert Demjan.

Wyniki meczów 20. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Cracovia Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)

Pozostałe mecze kolejki
2012-03-03:
PGE GKS Bełchatów - Polonia Warszawa (13.30)
Legia Warszawa - ŁKS Łódź (15.45)
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków (18.00)
2012-03-04:
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław (14.30)
Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów (17.00)
2012-03-05:
Lech Poznań - Górnik Zabrze (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.ŁKS Łódź 19 4 4 11 12-36 16 -24

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze