Marcin Nowak 09.04.2012

Emocje w Kielcach do ostatnich minut

Korona Kielce zremisowała na własnym stadionie z Lechem Poznań 2:2 (2:0) w meczu 25. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Korona Kielce - Lech PoznańKorona Kielce - Lech PoznańPAP/Piotr Polak

Piłkarze Korony już na początku starali się przekonać kibiców, że porażka sprzed tygodnia w Zabrzu była przypadkowa i z Lechem powalczą o komplet punktów. Szybko zdobyte prowadzenie przez Daniela Gołębiewskiego uspokoiło nieco ich grę. Akcje były groźniejsze, składne i kończyły się celnymi strzałami.
Bramkarz Lecha Jasmin Buric zwijał się, by uchronić drużynę przed stratą kolejnych bramek. Szanse na to mieli Paweł Golański, Vlastimir Jovanovic i Pavol Stano. W 45. minucie bramkarz gości został po raz drugi pokonany - tym razem przez Kamila Kuzerę, który głową skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry Maciej Korzym miał okazję podwyższyć rezultat, będąc sam na sam z Buriciem, ale ten zdołał odbić piłkę poza boisko.
Poznaniacy zaskoczeni postawą kielczan, próbowali zmienić niekorzystny wynik. Przeprowadzali dość szybkie akcje, jednak piłkarze Korony skutecznie się bronili. W tym okresie zawodnicy Lecha ani razu nie oddali celnego strzału.
Droga połowa ciekawego spotkania zaczęła się od szybkich ataków gości i silnego uderzenia Aleksandra Tonewa z 25 metrów w górny róg bramki Korony. To zachęciło poznańskich piłkarzy do śmielszego rozgrywania akcji na polu karnym gospodarzy.
Rozpaczliwe i ambitne starania kielczan o utrzymanie korzystnego rezultatu nie udały się. W doliczonym czasie gry Luis Henriquez zaskoczył bramkarza Korony Zbigniewa Małkowskiego doprowadzając do remisu.

Powiedzieli po meczu:
Mariusz Rumak, trener Lecha: Dwa razy Korona nas zaskoczyła; w pierwszej połowie nie graliśmy źle, ale zapomnieliśmy o strzałach. Po rozmowie w szatni piłkarze poprawili się po przerwie, grali piłką, przypilnowali uważnie Korzyma i w nagrodę otrzymali dwie bramki, po ambitnej postawie na boisku. Remis nas zadowala.
Leszek Ojrzyński, trener Korony: Rezultat nas nie cieszy, bo zwycięstwo straciliśmy w ostatnich minutach spotkania. W drugiej połowie daliśmy się zepchnąć pod bramkę, nie udały nam się kontrataki, dlatego nie było szans na poprawienie wyniku.

Korona Kielce - Lech Poznań 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Daniel Gołębiewski (3), 2:0 Kamil Kuzera (45-głową), 2:1 Aleksander Tonew (55), 2:2 Luis Henriquez (90+2).
Żółta kartka - Korona Kielce: Paweł Golański, Grzegorz Lech. Lech Poznań: Mateusz Możdżeń, Rafał Murawski.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 8 863.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski - Kamil Kuzera, Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Daniel Gołębiewski (61. Grzegorz Lech), Paweł Sobolewski (90. Artur Lenartowski) - Maciej Korzym (75. Łukasz Jamróz).
Lech Poznań: Jasmin Buric - Marcin Kikut, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń, Dimitrije Injac, Rafał Murawski, Vojo Ubiparip (46. Artjom Rudniew) - Aleksander Tonew (82. Patryk Wolski), Bartosz Ślusarski (73. Semir Stilic).

Wyniki meczów 25. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2012-04-04:
Cracovia Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (1:1)

2012-04-05:
Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

2012-04-07:
Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (0:0)
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0 (1:0)

2012-04-09:
ŁKS Łódź - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

16.Cracovia Kraków 25 4 8 13 17-34 20 -17

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze