Marcin Nowak 22.10.2011

ZAKSA umacnia się na pozycji lidera

Faworyci nie zawiedli w 5. kolejce Plus Ligi mężczyzn. Swoje mecze wygrały zespoły z Kędzierzyna-Koźla, Jastrzębia, Rzeszowa i Bydgoszczy.
Tytan AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-KoźleTytan AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźlefot. PAP/Waldemar Deska
  • Michał Ruciak, przyjmujący ZAKSY po meczu nie krył radości z gry zespołu
  • Andrian Hunek, środkowy bloku AZS-u Częstochowa uważa, że do zwycięstwa zabrakło po prostu szczęścia

Lider tabeli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonał na wyjeździe Tytana AZS Częstochowa 3:1.

Zaksa podtrzymała w Częstochowie swą zwycięską passę, ale tym razem musiała mocno się napracować, żeby zdobyć komplet punktów. To częstochowianie w dwóch pierwszych partiach mieli piłki setowe, w pierwszej nawet dwie, ale ich nie zdołali wykorzystać. Również ZAKSA w pierwszej partii zmarnowała dwa setbole i dopiero za trzecią próbą Wojciechowi Kaźmierczakowi udało się zablokować Łukasza Wiśniewskiego i Zaksa wygrała seta do 26.

Również zacięta była druga odsłona, w której częstochowianie nie wykorzystali dwóch setboli, a kędzierzynianie zakończyli tę partię za czwartą próbą po ataku Antonina Rouziera.

W trzecim secie goście poszli za ciosem i po drugiej przerwie technicznej wypracowali sobie czteropunktową przewagę (18:14, 19:15), ale gdy prowadzili 21:19 Grzegorz Pilarz zaserwował w siatkę i częstochowianie zwietrzyli szansę na przedłużenie gry. Przy zagrywce Wiśniewskiego zdobyli kolejne 4 punkty, nie wykorzystali setbola, ale przy drugim skutecznie zaatakował Adrian Hunek.

W czwartym secie w pełni wyrównana gra toczyła się do stanu 13:13, a później goście zdobyli dwupunktową przewagę, którą po przerwie technicznej powiększyli do czterech punktów. Tym razem nie wykorzystali pierwszego meczbola, ale za drugą próbą zapewnili sobie piąte zwycięstwo w tym sezonie.

W zespole ZAKSY Kedzierzyn-Koźle gra Michał Ruciak - jeden z bohaterów serwisu 600 dni do Londynu.

W identycznym stosunku swoje spotkanie wygrał Jastrzębski Węgiel pokonując we własnej hali akademików z Olsztyna.

Z kolei Resovia Asseco Rzeszów wygrała przed własną publicznością z czerwoną latarnią rozgrywek Lotosem Treflem Gdańsk 3:0.

Wczoraj Delecta Bydgoszcz wygrała 3:1 w Kielcach z Fartem.

Tytan AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (26:28, 28:30, 25:22, 22:25).

Tytan AZS Częstochowa: Fabian Drzyzga, Krzysztof Gierczyński, Bartosz Janeczek, Dawid Murek, Wojciech Sobala, Łukasz Wiśniewski - Adrian Stańczak (libero) - Miłosz Hebda, Adrian Hunek, Michał Kamiński

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Patryk Czarnowski, Wojciech Kaźmierczak, Antonin Rouzier, Michał Ruciak, Guillaume Samica, Paweł Zagumny - Piotr Gacek (libero) - Grzegorz Pilarz, Sebastian Warda.