Aneta Hołówek 02.01.2011

Alpejski PŚ - Kostelić wygrywa w Monachium

Szwedka Maria Pietilae-Holmner i Chorwat Ivica Kostelic wygrali w Parku Olimpijskim w Monachium zawody alpejskiego Pucharu Świata w slalomie równoległym.
Ivica Kostelić ze srebrnym medalemIvica Kostelić ze srebrnym medalemfot.East News

W finale Pietila-Holmner pokonała Słowenkę Tinę Maze, a Kostelic okazał się lepszy od Francuza Juliena Lizeroux.

Startowało 16 czołowych zawodniczek i zawodników Pucharu Świata, którzy rywalizowali systemem pucharowym. Nie zabrakło niespodzianek. Już w 1/8 finału odpadła faworytka gospodarzy i liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Maria Riesch, wyeliminowana przez Włoszkę Danielę Merighetti. Z potknięcia Niemki nie skorzystała Amerykanka Lindsey Vonn - w ćwierćfinale przegrała z Pietilae-Holmner.

Zawody w Monachium, kandydującego do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku, obserwowało 25 tys. kibiców.