Paweł Gawlik 22.01.2011

Kowalczyk nie dała rady Bjoergen

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w narciarskim biegu Pucharu Świata na 10 kilometrów techniką klasyczną, który odbył się w estońskiej miejscowości Otepaa.
Justyna KowalczykJustyna Kowalczykfot. PAP/EPA

Wygrała Norweżka Marit Bjoergen. Trzecie miejsce zajęła inna reprezentantka Norwegii Therese Johaug.

Bjoergen rozpoczęła bieg w spokojnym tempie. Na pierwszym pomiarze czasu miała taki sam rezultat jak Justyna Kowalczyk, ale na drugim przegrywała z Polką o nieco ponad dwie sekundy. Potem jednak Norweżka zdecydowanie przyśpieszyła. Na kolejnych punktach pomiarowych uzyskiwała coraz większą przewagę. Ostatecznie na mecie miała 32 sekundy przewagi nad polską zawodniczką.

Justyna Kowalczyk, która do pucharowej rywalizacji powróciła po dwóch tygodniach przerwy, pozostaje liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polka ma teraz 1351 punktów. Drugie miejsce zajmuje Bjoergen, która ma 896 punktów. Na 23. miejscu bieg zakończyła Paulina Maciuszek, a 45. pozycję zajęła Martyna Galewicz. Jutro w Otepaa odbędzie się sprint.