Aneta Hołówek 22.01.2011

PŚ w biegach - Roenning pierwszy w Otepaeae

Norweg Eldar Roenning wygrał w estońskim Otepaeae bieg narciarski na 15 km techniką klasyczną, zaliczany do Pucharu Świata.
Biegi narciarskie w OberstdorfieBiegi narciarskie w Oberstdorfiefot. PAP/EPA

Drugie miejsce zajął Szwed Daniel Rickardsson, a trzecie Rosjanin Maksim Wylegżanin.

Na 43. miejscu bieg ukończył Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin), tracąc do zwycięzcy 2.05,3. Drugi z Polaków Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) był 65. Przybiegł 5.03,3 za Roenningiem. Sklasyfikowano 75 biegaczy.

Po pięciu kilometrach najlepszy czas miał Norweg Martin Sundby Johnsrud - 11.57,2, przed rodakiem Petterem Northugiem - 12.07,5. 10 km najszybciej przebiegł Johnsrud - 24.47,6. Drugi był późniejszy zwycięzca Roenning - 24.51,7. W końcówce osłabł Johnsrud, który ze stratą 34,3 ostatecznie zajął siódme miejsce.
W sobotę nie startował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcar Dario Cologna.