Logo Polskiego Radia
Trójka
Michał Karpa 17.01.2018

Czy UE jest w stanie walczyć z rosyjską propagandą?

Przeinaczanie faktów, wzbudzanie wątpliwości, dzielenie unijnych krajów, blokowanie decyzji, dyskredytowanie europejskich instytucji – to według europosłów podstawowe zadania rosyjskiej propagandy.
Posłuchaj
  • Czy UE jest w stanie walczyć z rosyjską propagandą? (3 strony świata/Trójka)
Czytaj także

Członkowie Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego w 2016 roku przygotowali na ten temat specjalny raport. Raport czekał, czekał, czekał i... chyba się doczekał. 17 stycznia sprawą zajmuje się Parlament Europejski.

– Jeśli spojrzymy na przykład na stację RTR Planeta, to możemy tylko pozazdrościć. Widać, że to medium, które jest w stanie wysłać kilka ekip dziennikarskich z całym wyposażeniem na drugą stronę świata, żeby relacjonować przeróżne wydarzenia. Co ważne, to nie są materiały na 2-3 minuty, a raczej na 15-20. Rosjanie słyną też z wysyłania korespondentów wojennych – komentuje Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Czy Wspólnotra jest w stanie konkurować z doskonale zorganizowaną maszyną propagandową Kremla? Jakie nakłady finansowe są potrzebne, aby skutecznie jej się przeciwstawić? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 18.01.2018
Godzina emisji: 16.46

ml/mk