Ranking posiada kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” oraz „Wielka Piątka”. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych w analizowanych latach. Polska od lat jest najliczniej reprezentowana w zestawieniu środkowoeuropejskim. W ubiegłorocznej 50-tce firm znalazło się rekordowo aż 20 rodzimych spółek. Niespodziewanie ubiegłorocznym zwycięzcą rankingu, po 7 latach nieprzerwanej dominacji firm z naszego kraju, została rumuńska spółka Vola.ro.Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku 2012 r. Podobnie jak w latach poprzednich zwycięzcy konkursu regionalnego będą automatycznie nominowani w konkursie ogólnoeuropejskim - „Technology Fast 500 EMEA”.Celem programu jest identyfikacja oraz zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne. Program ponadto daje szansę na promocję młodych niezależnych i dynamicznych firm. Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w regionie Europy Środkowej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry oraz Litwy.
Kryteria ogólne dla wszystkich kategorii rankingu
- spółka opracowuje lub wytwarza autorskie technologie i/lub ponosi istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
- posiada strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
- posiada siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.
Kryteria szczegółowe dla firmy w kategorii głównej„Technology Fast 50”
- działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
- w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR.
Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”
- historia działalności jest nie krótsza niż trzy lata, ale nie dłuższa niż pięć lat,
- w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 30 000 EUR.
Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii „Wielka Piątka”
- działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
- w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 000 EUR, z tym że w ostatnim rozpatrywanym roku osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 25 mln EUR.
Formularz rejestracyjny on-line oraz szczegółowe warunki udziału znajdują się na stronie internetowej www.deloitte.com/fast50ce. Firmy mogą bezpłatnie zgłaszać się do konkursu do 13 lipca 2012 r.