Nowe Technologie

Polski wynalazek o prawdziwie globalnym potencjale

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 00:00
Istniejąca od 2010 roku polska firma MASSPAY S.A. wkracza w ostatnią fazę przygotowań do uruchomienia prawdziwie uniwersalnego systemu płatności, który ma szansę zastąpić gotówkę w wielu codziennych sytuacjach typowych dla praktycznie każdego konsumenta.
Polski wynalazek o prawdziwie globalnym potencjale
Foto: Glow Images/East News

 

Opracowana przez Henryka Kułakowskiego, założyciela i pomysłodawcę systemu MASSPAY, technologia wkrótce pozwoli posiadaczom telefonów komórkowych GSM na dokonywanie płatności w sklepach, kawiarniach czy serwisach internetowych bez użycia gotówki. Co ważne, proces płacenia komórką jest prosty i zawsze taki sam, niezależnie od rodzaju towaru czy usługi kupowanej przez konsumenta i nie wymaga instalowania żadnych aplikacji – wystarczy dowolny telefon komórkowy GSM.

 

„Po wielu miesiącach pracy i tworzenia struktury firmy nareszcie mogę powiedzieć, że wchodzimy w ostatnią fazę przygotowań do uruchomienia systemu MASSPAY. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia i wciąż wzbogacamy nasze zasoby o kolejnych specjalistów, ale jestem przekonany, że na początku 2013 roku polscy konsumenci otrzymają kolejną, atrakcyjną usługę, która wniesie nową jakość do naszego codziennego życia” - mówi Henryk Kułakowski, Prezes i CEO MASSPAY S.A.

 

Firma złożyła już zgłoszenia patentowe w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, co jest zapowiedzią globalnej ekspansji w kolejnych latach. W pierwszym etapie MASSPAY planuje jednak uruchomienie usługi w Polsce, co powinno nastąpić w I kwartale 2013 roku.

Czytaj także

Spotkanie gigantów polskiej wynalazczości

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 17:38
Wybitni polscy wynalazcy spotkali się w Warszawie podczas I. Konferencji Giganci Polskiej Wynalazczości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kod paskowy obchodzi 60 urodziny

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 15:24
Technologię opatentowano w USA. 7 października 1952 roku. Na opakowaniach kody pojawiły się jednak dopiero ponad 20 lat później.
rozwiń zwiń