Nowe Technologie

Trend Micro Deep Security 9

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 00:00
Rozwiązanie Deep Security 9 zostało zaprojektowane tak, by zmaksymalizować zysk z inwestycji w wirtualizację i technologię cloud computing dla dużych i małych przedsiębiorstw oraz dla usługodawców oferujących klientom infrastrukturę jako usługę (infrastructure-as-a-service, IaaS).
Trend Micro Deep Security 9
Foto: Glow Images/East News

 

Już poprzednie wersje tych bezagentowych platform ochrony dla środowisk VMware były produktami innowacyjnymi i wiodącymi na rynku bezpieczeństwa wirtualnego. Deep Security 9 to dalsze udoskonalenie bezagentowej architektury, służące zwiększeniu jej wydajności i łatwości użycia. Ponadto Deep Security pozwala rozszerzyć ochronę platformy ochrony serwerów Deep Security na chmury publiczne i hybrydowe. Tym samym umożliwia organizacjom rozdysponowanie zadań w tych środowiskach przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zgodności.

 

Deep Security wykorzystuje mechanizmy ochrony bezagentowej i bazującej na agentach - tak, by automatycznie i skutecznie zabezpieczyć wirtualne serwery, chmury prywatne i publiczne, oraz przyspieszyć uzyskanie zwrotu z inwestycji. Integruje on rozwiązanie anti-malware, klasyfikacje treści w sieci pod względem reputacji, firewall, zapobieganie włamaniom, monitoring spójności i inspekcję rejestrów. Za pomocą jednego spójnego rozwiązania skutecznie chroni kluczowe dla przedsiębiorstwa aplikacje i informacje przed naruszeniem i zapobiega zakłóceniom w funkcjonowaniu firmy, nie wymagając kosztownego procesu wdrażania poprawek. Ponadto Deep Security 9 umożliwia klientom uzyskanie zgodności z wieloma regulacjami takimi jak PCI DSS 2.0, HIPAA, NIST i SAS 70 w sposób efektywny i ekonomiczny.

 

Nowości  Deep Security 9 firmy Trend Micro

 


  • Integracja z vCloud Director i z Amazon Web Services oraz ujednolicona konsola zarządzająca. Umożliwia to organizacjom rozszerzenie bezpieczeństwa ich centrów danych na zadania wykonywane w VMware vCloud oraz w chmurach publicznych opartych na rozwiązaniach Amazon, wymuszając identyczne zasady organizacji w obu środowiskach i ułatwiając zarządzanie bezpieczeństwem w nich za pomocą jednego panelu z wizualizacją szklanej tafli.

 


  • Spójność z najnowszymi wersjami VMware – vSphere 5.1 oraz vCloud Networking and Security5.1

 


  • Udoskonalenia bezagentowej platformy Deep Security będą uwzględniać poprawę wydajności dzięki procesom VMware ESX wielopoziomowego buforowania i usuwania duplikatów, jak również dzięki rekomendowanym skanowaniom pozwalającym zminimalizować niepewność w dopasowywaniu polityki bezpieczeństwa.

 


  • Monitoring spójności hiperwizor w Deep Security 9 pozwala rozszerzyć bezpieczeństwo i zgodność systemów wirtualnych na hiperwizora. Wykorzystując technologię Intel TPM/TXT, Deep Security 9 jest w stanie wykryć wszystkie nieautoryzowane zmiany hiperwizora, tym samym wspierając firmy w uzyskaniu zgodności z wciąż rosnącymi wymogami, takimi jak zalecenia wirtualizacji PCI DSS.

Zobacz więcej na temat: firma intel
Czytaj także

Deep Discovery czyli bezpieczeństwo w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 23:00
Duże podmioty gospodarcze oraz administracja to podmioty, które znajdują się w grupie największego ryzyka oraz wymagają wyspecjalizowanych narzędzi do wykrywania i analizy zagrożeń, które zniwelują ryzyko ataków i utraty danych. Deep Discovery to zabezpieczenie należące do trzeciej generacji produktów Trend Micro. Rozwiązanie to zostało opracowane w celu wsparcia dużych podmiotów - wielkich przedsiębiorstw i administracji rządowych w walce z zagrożeniami typu APT (Advanced Persistent Threat - zaawansowane trwałe zagrożenie) oraz planowanymi atakami wymierzonymi w konkretne cele.
rozwiń zwiń
Czytaj także

VMworld buduje wirtualną przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 00:00
Na tegorocznej konferencji VMworld 2012, VMware firma kojarzona przede wszystkim z wirtualizacją przedstawiła koncepcję multi-chmur, oraz nowe rozwiązania VMware vSphere 5.1, które pomogą małym i średnim firmom w uproszczeniu i zabezpieczeniu środowisk informatycznych.
rozwiń zwiń