Fakt, że Polska obok Niemiec jest głównym partnerem targów zaowocował prawie dwukrotnym zwiększeniem się liczby polskich uczestników CeBIT. Na terenie Polski szczególnym wsparciem ambasadora Niemiec Rüdigera Freiherra von Fritsch’a cieszą się polskie spółki ITC wraz z oddziałami wielkich firm niemieckich sektora, które przeniosły cześć aktywności do Polski.
Targi CeBIT są jednym z największych światowych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej organizowanym od 1986 r. W 2012 ekspozycje ponad 4200 wystawców z 70 krajów obejrzało około 312 tys. osób. W związku z faktem, że nasz kraj jest głównym partnerem wydarzenia, cała polska przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 3 tys.m2 będzie stanowić centralny punkt tegorocznych targów.
Wydarzenie ma ogromne znaczenie nie tylko dla branży IT, ale też dla całej polskiej gospodarki – swoją obecność zapowiedzieli m.in. przedstawiciele instytucji rządowych.
Niektórzy na CeBIT są pierwszy raz
Wiele spółek podobnie jak B3System S.A., po raz pierwszy bierze udział w targach CeBIT.
„W dzisiejszych czasach od umiejętnego wykorzystania nowoczesnych technologii zależy sukces rynkowy w większości branż. CeBIT odwiedzają firmy, które to rozumieją i które w okresie spowolnienia chcą rozwijać się na bazie trafnych inwestycji w IT. To ogromna szansa również dla naszej spółki. Mamy okazję przekonać potencjalnych klientów, że nasze rozwiązania są dobre, wysoce zaawansowane i odpowiadają na bardzo konkretne potrzeby współczesnych przedsiębiorstw” – mówi Jarosław Kolankowski, wiceprezes spółki B3System S.A., jednego z polskich wystawców.
B3System S.A. pojawi się na dwóch stoiskach. Na stoisku D30 w Hali 3, na bazie case study jednego z największych polskich banków, pokazane zostanie rozwiązanie doskonale wpisujące się w koncepcję Green IT: odręczny podpis elektroniczny, eliminujący konieczność drukowania dokumentów. B3System zaprezentuje produkt wraz ze swoim niemieckim partnerem, firmą SoftPro, wiodącym dostawcą systemów do weryfikacji i pozyskiwania podpisu odręcznego.
autor: Cezary Tchorek-Helm