Dell poinformował o kolejnych nowościach w swoim portfolio rozwiązań z zakresu konwergentnej infrastruktury. Mają one na celu pomóc dużym i małym firmom sprostać typowym wyzwaniom, związanym ze złożonością, niedostateczną efektywnością czy też małą elastycznością dotychczasowej infrastruktury informatycznej. Nowe rozwiązania mogą być dostosowane do poszczególnych aplikacji oraz obciążeń. W tym samym czasie, Dell wprowadza zintegrowaną technologię konwergentną dla nowego grona klientów: oddziałów dużych, średnich i małych przedsiębiorstw.
Dell jest liderem w dostarczaniu wielu konwergentnych oraz wstępnie zintegrowanych rozwiązań. Każde z nich zostało zaprojektowane tak, aby odpowiadać na typowe potrzeby klientów, szczególnie pod względem prostoty oraz elastyczności eksploatacji. Według najnowszych prognoz IDC2 tempo wzrostu wydatków na konwergentne systemy – mierzone złożoną roczną stopą wzrostu – wyniesie 54% w latach 2011–2016. Będzie to zasługa optymalizacji kosztów, poprawy efektywności związanej z funkcjonowaniem oraz zarządzaniem technologiami informatycznymi, uproszczeniem roli dostawców w tym procesie oraz wyższej wydajności aktualizacji systemów IT.
Małe przedsiębiorstwa: Dell PowerEdge VRTX
Dotychczas infrastruktura IT, podporządkowana wymaganiom, wynikającym z obciążenia i parametrów aplikacji, była projektowana na potrzeby dużych przedsiębiorstw, bez uwzględniania specyfiki szybko rozwijającego się sektora zdalnych biur i oddziałów, czy też małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Badanie zlecone w 2013 r. przez Dell i Intel ujawniło, że małe i młode firmy w Stanach Zjednoczonych są bardziej optymistyczne i planują rozwój w najbliższej przyszłości, a klucz do sukcesu widzą w dostępie do nowoczesnych technologii. Mimo przewidywanego wzrostu, większość z badanych firm twierdzi, że technologia obsługuje przede wszystkim codzienne operacje, zaś tylko umiarkowany odsetek postrzega technologię jako narzędzie strategiczne. Rozwiązaniom technologicznym - używanym przez klientów, głównie z branży medycznej, detalicznej oraz bankowej oraz partnerów - brakuje elastyczności, skalowalności oraz łatwości zarządzania, które są konieczne do efektywnego rozwoju oraz wzrostu konkurencyjności firm.
Dell dostarcza rozwiązania IT dla firm bez względu na ich wielkość. Będąc wiernym tej zasadzie, Dell przedstawia PowerEdge VRTX, pierwsze konwergentne rozwiązanie IT, zaprojektowane specjalnie dla środowisk małych oraz zdalnych biur, z możliwościami godnymi sprzętu klasy korporacyjnej. Rozwiązanie charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, które umożliwiają ustawienie urządzeń tuż obok biurka. Dell PowerEdge VRTX pozwala klientom i partnerom na:
- Uproszczenie infrastruktury IT: Dzięki umieszczeniu serwerów, pamięci masowej, sieci i narzędzi do zarządzania w jednej kompaktowej obudowie, PowerEdge VRTX wymaga do około 86% mniejszego okablowania oraz oszczędza czas potrzebny do instalacji indywidualnych systemów.
- Poprawę efektywności: Zwiększona wydajność dzięki aktualizacji do Dell OpenManage Essentials for PowerEdge VRTX pozwala na oszczędność czasu oraz ograniczanie ryzyka błędów. Do każdego systemu PowerEdge VRTX dodawana jest wbudowana konsola Dell Chassis Management Controller (CMC). Umożliwia ona ujednoliconą i usprawnioną kontrolę nad serwerami, pamięcią masową i elementami sieci.
Większe możliwości dzięki wstępnie zintegrowanym rozwiązaniom:
- Dell PowerEdge VRTX jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na wstępnie skonfigurowane, zaawansowane rozwiązania biznesowe. Mogą być one wzbogacone o oprogramowanie oraz opcje istotne dla klientów w branżach zintegrowanych pionowo.
Średnie i duże przedsiębiorstwa: Aktywna Infrastruktura Dell
Dell przedstawił nową infrastrukturę konwergentną Active Infrastructure 1.1. Rozwiązania oparte na Active Infrastructure, wprowadzonej na rynek w październiku 2012 r. mają pomóc w przyspieszeniu realizacji aplikacji biznesowych i usług IT, poprawić efektywność centrów danych oraz podnieść jakość usług IT. Zaktualizowane portfolio Active Infrastructure obejmuje:
- Nowe potwierdzone obciążenia: Dell przedstawia szybkie i dokładne rozwiązanie, dzięki któremu klienci będą mogli wdrażać typowe obciążenia, w tym kluczowe aplikacje biznesowe, wirtualne pulpity i prywatne chmury. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, administratorzy mogą o około 99% skrócić czas i liczbę kroków koniecznych do zrealizowania nowych obciążeń.
- Szersze portfolio wstępnie zintegrowanych systemów: Dell rozszerza swoje platformy konwergentnych infrastruktur oraz architektury odwołań o Dell Active System 50, Dell Active System 200 i Dell Active System 1000. Wraz z wprowadzonym wcześniej na rynek Active System 800 wstępnie zintegrowane systemy umożliwiają nawet sześciokrotnie szybsze wprowadzenie nowej struktury wirtualnej.
- Ulepszenia ujednoliconej platformy zarządzania: Dell przedstawia Active System Manager 7.1, czyli warstwę zarządzania do Active System, w której wykorzystano koncepcję, opracowaną w niedawno przejętej Gale Technologies, do zarządzania infrastrukturą IT z poziomu pojedynczej konsoli. Umożliwia to klientom przejście z ośmiu narzędzi na jedno. Active System Manager 7.1 cechuje się głębszą integracją wirtualną, w tym obsługą platform Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, bezstanowym przetwarzaniem na potrzeby skalowania i migracji obciążeń, szybkim wdrażaniem infrastruktury oraz szerszą matrycą zgodności, obsługującą środowisko Dell i środowiska heterogeniczne.
Dostępność
PowerEdge VRTX będzie dostępny na całym świecie od 26 czerwca. Portfolio Dell Active Infrastructure 1.1 będzie dostępne pod koniec czerwca 2013 r. w Ameryce Północnej i Południowej oraz z wybranych krajach EMEA i APJ. Dell MDC o mocy 1 MW jest już dostępny w DCS.
autor: Robert Kamiński