1. Nowy sposób wykorzystania starych technologii
W tym roku spojrzymy w przeszłość i wykorzystamy już istniejące technologie zupełnie inaczej. Przykładem może być nowy Ford Escape, który wykorzystuje technologię do redukcji poziomu hałasu powodowanego szumem powietrza, która była stosowana przed II wojną światową Wiele urządzeń prezentowanych na targach CES, to gadżety używające starych technologii (np. termostatu) w połączeniu z nowymi (łącznością internetową i nowym interfejsem).
2. Rynek telewizyjny zostanie zdominowany przez funkcje internetowe
Popularność takich urządzeń, jak Roku i Apple TV zmusi producentów sprzętu telewizyjnego do zwiększenia tempa innowacji. Kolejnym logicznym krokiem będzie uproszczenie opcji łączności umożliwiających inteligentną i łatwą rozrywkę sieciową.
3. Nowe, błyskawiczne transmisje strumieniowe
Obecna technologia 4G jest znacznie szybsza niż 3G. Poczyniono znaczny postęp w kierunku wprowadzenia oficjalnych standardów 4G organizacji ITU, które umożliwią dostarczanie dużych ilości informacji przy wykorzystaniu niewielkiej części przepustowości pasma.
4. Rozrywka spod znaku „drugiego ekranu” staje się codziennością w naszych domach
Jesteśmy bardzo przywiązani do urządzeń przenośnych, a wprowadzenie na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Sundance inicjatywy The New Frontier Story Lab daje nadzieję, że coraz więcej filmów będzie produkowanych w oparciu o technologię „drugiego ekranu”.
5. Rozwój sieci opartych na przetwarzaniu w chmurze
Przetwarzanie w chmurze nie jest już ofertą tylko dla wielkiego biznesu. Wiele firm zaczyna korzystać z sieci zbudowanych w oparciu o przetwarzanie w chmurze ze względu na ich bezpieczeństwo i łatwą dostępność. Cisco dostarczając innowacyjne przełączniki o wielkich możliwościach, pozwala na szybszy rozwój tej technologii.
6. Współpraca w skali globalnej
Sieci zbudowane w oparciu o przetwarzanie w chmurze, telekonferencje i rosnąca popularność „co-workingu” pozwalają wierzyć, że osoby o innowacyjnych pomysłach z całego świata będą mogły współpracować ze sobą i tworzyć kolejne niezwykłe projekty na miarę samochodu Bloodhound SSC.
7. Komunikacja w samochodach
W naszym codziennym życiu w coraz większym stopniu oczekujemy powszechnego dostępu do mediów społecznościowych. Dlatego też producenci samochodów będą kontynuowali trend zmierzający do wyposażenia kierowcy w aplikacje umożliwiające łączenie się z sieciami, Internetem i innymi kierowcami.
8. Zwiększenie funkcji wspomagających kierowanie samochodem (ale nie rezygnujemy jeszcze z kierownicy!)
Samochód, który potrafi sam zaparkować równolegle, to kuszący pomysł, ale nadal nie rozwiązano wielu kwestii związanych z bezpieczeństwem i legalnością tego typu rozwiązań, dlatego w ciągu najbliższych kilku lat raczej nie zobaczymy samochodów autonomicznych.
9. Wirtualny asystent staje się nieodzowny
Aplikacja Apple Siri zadziwiła w ubiegłym roku cały świat i była główną atrakcją telefonu iPhone 4S. W tym roku do wyścigu przystąpiła konkurencja — Google i Windows również starają się wyprodukować własne wersje wirtualnego asystenta.
10. Lepsza niż kiedykolwiek technologia rozpoznawania głosu i sterowania głosowego
Oprogramowanie do obsługi głosu już nie tylko rozpoznaje mowę, ale też ją rozumie. Programy takie stosuje się nie tylko w smartfonach. Na tegorocznych targach CES zaprezentowano funkcje rozpoznawania mowy używane w telewizorach, laptopach i pilotach zdalnego sterowania.