Niemiecka solidność znowu nie zawiodła

Aneta Hołówek 09.06.2012
Niemcy - Portugalia
Niemcy - Portugalia, foto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Gol Niemców zmotywował Portugalczyków, którzy zdecydowanie ożywili grę w ataku. Celne strzały na bramkę Manuela Neuera na zmianę oddawali Cristiano Ronaldo i Nani, ale nie przyniosło to żadnego efektu...

We Lwowie Niemcy wygrali z Portugalią 1:0 (0:0) po golu Mario Gomeza w 72. minucie meczu.

Na stadionie zasiadło około 4 tysięcy Portugalczyków i 11 tysięcy Niemców, którzy uznali, że początek meczu nie był ekscytujący - na trybunach często rozlegały się gwizdy.

Spotkanie toczyło się w środkowej części boiska, brakowało strzałów w światło bramki, więc trudno się dziwić reakcjom kibiców. Obydwie drużyny zdecydowanie postawiły na taktykę, która zwyciężyła z finezją.

W ostatniej minucie pierwszej części spotkania serca portugalskich kibiców zabiły mocniej. Rzut rożny dla Portugalczyków wykonywał Moutinho, który skierował piłkę wprost pod nogi Pepe, ale ten mocno uderzył niestety w poprzeczkę.

Cristiano
Cristiano Ronaldo (L) walczy o piłkę z Sami Khedirą

Początek drugiej połowy meczu pokazał inne oblicze reprezentacji Niemiec. Podopieczni Joachima Loewa wyraźnie nabrali rozpędu. W 72. minucie spotkania Sami Khedira świetnie dośrodkował wprost na głowę Mario Gomeza. Napastnik Bayernu Monachium precyzyjnym strzałem zmusił do kapitulacji Rui Patricio.

Gol Niemców wyraźnie zmotywował Portugalczyków, którzy zdecydowanie ożywili grę w ataku. Celne strzały na bramkę Manuela Neuera na zmianę oddawali Cristiano Ronaldo i Nani, ale nie przyniosło to żadnego efektu.

W Mundialu 2010 (RPA) Niemcy pokonali w meczu o trzecie miejsce Urugwaj 3:2, natomiast w poprzednich ME (Austria i Szwajcaria) w 2008 roku przegrali w finale z Hiszpanią 0:1.

Kibice
Kibice reprezentacji Niemiec

Grupa B: Niemcy - Portugalia 1:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Mario Gomez (72-głową).
Żółta kartka - Niemcy: Holger Badstuber, Jerome Boateng. Portugalia: Helder Postiga, Fabio Coentrao.
Sędzia: Stephane Lannoy (Francja). Widzów 32 990.

Niemcy: Manuel Neuer - Jerome Boateng, Holger Badstuber, Mats Hummels, Philipp Lahm - Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Thomas Mueller (90+4. Lars Bender), Mesut Oezil (87. Toni Kroos) - Lukas Podolski, Mario Gomez (80. Miroslav Klose).
Portugalia:
Rui Patricio - Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao - Raul Meireles (80. Silvestre Varela), Miguel Veloso, Joao Moutinho - Nani, Helder Postiga (70. Nelson Oliveira), Cristiano Ronaldo.

W grupie B zobaczyliśmy dzisiaj jedną sensację - Holandia przegrała z Danią 1:0.