Szalony mecz! Portugalia wciąż w grze o ćwierćfinał

Martin Ruszkiewicz 13.06.2012
Cristiano Ronaldo przy piłce w czasie meczu Portugalii z Danią we Lwowie.
Cristiano Ronaldo przy piłce w czasie meczu Portugalii z Danią we Lwowie., foto: PAP/EPA/ANTONIO BAT

W meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy Dania przegrała z Portugalią 2:3 (1:2).

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>

Oba zespoły do meczu podeszły w zupełnie innych nastrojach. Dla Duńczyków była to bezpośrednia szansa na awans do ćwierćfinału, z kolei Portugalczycy grali o "być albo nie być" w Euro 2012.

Lepiej w mecz weszli Duńczycy. W 5 minucie z lewej strony strzał oddał Eriksen, ale został zablokowany i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

W 13 minucie wreszcie groźnie zrobiło się pod bramką strzeżoną przez Andersena. Veloso mocno dośrodkował w pole karne, ale żaden z Portugalczyków nie przeciął piłki.

Podopieczni Paulo Bento powoli dochodzili do głosu. W 19 minucie pierwszą okazję miał Cristiano Ronaldo. Zawodnik Realu Madryt dostał piłkę na 18 metrze, strzelił z pierwszej piłki po ziemi, ale metr od lewego słupka bramki Duńczyków.

Gol dla Portugalii!! Z rzutu rożnego dośrodkował Moutinho, na piłkę nabiegł Pepe i mocnym strzałem głową umieścił ją w bramce Andersena.

/

Po bramce dla Portugalczyków mecz nieco się ożywił. Prostopadłą piłkę od Ronaldo otrzymał Postiga, ale obrońcy w porę się zorientowali i wybili futbolówkę na rzut rożny.

Kolejna bramka dla Portugalii!! Nani z prawej strony podał mocno po ziemi na 6-7 metr do Postigi, a ten plasowanym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Szybka odpowiedź Duńczyków. Rommedahl świetnie zacentrował na długi słupek, tam Krohn-Dehli główką przelobował Patricio i zarazem podał do Bendtnera, a ten miał już przed sobą pustą bramkę i głową umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie Portugalczycy od razu chcieli powiększczyć przewagę. Błąd linii duńskiej obrony, Ronaldo otrzymał piłkę na 40 metrze i miał przed sobą tylko Andersena. Portugalczyk pognał na bramkę, uderzył, ale trafił wprost w wychodzącego bramkarza reprezentacji Danii. To była stuprocentowa sytuacja!

Kolejna dobra okazja dla podopiecznych Paulo Bento. Z rzutu wolnego huknął Veloso, ale golkiper Danii z trudem wypiąstkował piłkę.

Z minuty na minutę spotkanie się wyrównało. W 68 minucie Duńczycy kolejny raz zaatakowali prawą stroną. Piłkę otrzymał Mikkelsen na 16 metrze, strzelił, ale jego strzał zastopowali portugalscy defensorzy.

/

W 78 minucie wymarzoną sytuację zmarnował Ronaldo. CR7 dostał znakomite prostopadłe podanie, miał dużo miejsca i tylko bramkarza przed sobą, ale strzelił fatalnie, kilka metrów od bramki.

Niewykorzystane szanse mszczą się. Chwilę po zmarnowanej sytuacji napastnika Realu Madryt, Duńczycy doprowadzili do remisu. Bendtner wbiegł w pole karne i znakomicie strzelił głową tuż obok bezradnego Patricio. Piłka jeszcze odbiła się od słupka. 2-2!

Niesamowity mecz we Lwowie! Varela, który w końcówce wszedł na boisko dostał piłkę w polu karnym od Coentrao i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi!

Dania - Portugalia 2:3 (1:2)

Bramki: Bendtner (41., 80.) - Pepe (24.), Postiga (36.), Varela (87.)

Dania: Stephan Andersen - Simon Kjaer, Lars Jacobsen, Daniel Agger, Simon Poulsen - William Kvist, Niki Zimling (17. Jakob Poulsen), Michael Krohn-Dehli (90. Lasse Schoene), Christian Eriksen, Dennis Rommedahl (60. Tobias Mikkelsen) - Nicklas Bendtner.

Portugalia: Rui Patricio - Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao - Raul Meireles (84. Silvestre Varela), Miguel Veloso, Joao Moutinho - Nani (89. Rolando), Helder Postiga (64. Nelson Oliveira), Cristiano Ronaldo.

Żółta kartka - Dania: Jakob Poulsen, Lars Jacobsen. Portugalia: Raul Meireles, Cristiano Ronaldo.

Sędzia: Craig Thomson (Szkocja).

Widzów: 31 840.