Na początku strefę kibica w Gdańsku planowano zlokalizować na Długim Targu na zabytkowym Głównym Mieście, ale później przeniesiono ją na Plac Zebrań Ludowych.
- Zadecydowały o tym trzy czynniki: lepsza komunikacja, większa pojemność oraz brak w okolicy budynków mieszkalnych. Plac Zebrań Ludowych może pomieścić do 40 tysięcy osób, gdy na Długim Targu mogłoby się zgromadzić najwyżej 15 tysięcy kibiców. Lepszy jest też dojazd: pociągiem, tramwajem, autobusem, taksówką - powiedział rzecznik projektu Euro 2012 w Gdańsku Michał Brandt.
Grool pozytywnie wyraził się o planowanej lokalizacji strefy kibica. Zaproponował jedynie zbudowanie specjalnej kładki dla pieszych nad główną arterią komunikacyjną miasta.
- To miałoby być tymczasowe rozwiązanie na czas mistrzostw, które z pewnością ułatwi dojście ze strefy kibica na PGE Arena Gdańsk. Z technicznego punktu widzenia zbudowanie takiej kładki jest wykonalne, ale musimy również rozważyć finansowy aspekt tego przedsięwzięcia oraz możliwości budżetu miasta - dodał Brandt.
25 lutego w Gdańsku gościć będzie kolejna, tym razem większa delegacja UEFA, która ma omawiać kwestie związane z rozbudową lotniska, stadionem PGE Arena Gdańsk oraz transportem.
We wtorek Szwajcar Thomas Grool odwiedzi Poznań.
man