Natalia Charłos - Pływanie

Martin Ruszkiewicz 17.07.2012
Natalia Charłos
Natalia Charłos, foto: PAP/Piotr Polak

Polska pływaczka specjalizująca się na długich dystansach, na co dzień trenująca w Niemczech.

Natalia Charłos urodziła się 31 maja 1993.

Wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Londynie na dystansie 10 kilometrów. Zawody eliminacyjne kobiet odbyły się 9 czerwca 2012 roku w Setubal w Portugalii. Charłos zajęła tam 8. miejsce z czasem 1:44.42,4. Zwyciężczyni, Amerykanka Haley Anderson, przepłynęła dystans z czasem 1:44:30,6. Jest to pierwsza w historii kwalifikacja zdobyta w tej konkurencji przez reprezentanta Polski.

W 2011 roku Polka zajęła 6. miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Navii w Hiszpanii na dystancie 5 km oraz 11. miejsce podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Eilat.

Tego samego roku wygrała finałowe zawody European Open Water Swimming Cup Series w miejscowości Hoorn w pływaniu długodystansowym. Polska pływaczka okazała się najlepsza po zsumowaniu wyników na 5 i 10 kilometrów i o ponad minutę wyprzedziła drugą na mecie Niemkę, Svenje Zihsler. Charłos w klasyfikacji generalnej całego touru po zgromadzeniu 36 punktów uplasowała się na 4. miejscu.