Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Michał Skrzesiński 26.03.2016

Przychodnia dla Bezdomnych

W Polskim Radiu 24 Zuzanna Kamińska i Agnieszka Fill mówiły o szczegółach pracy przychodni Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei, gdzie przyjmowani są pacjenci bezdomni. W Przychodni dla Bezdomnych brak ubezpieczenia zdrowotnego nie jest przeszkodą i nie ma też zapisów na odległe terminy.
W przychodni Lekarzy Nadziei przyjmowani są pacjenci bezdomni, z różnymi chorobamifot.flickrxavierW przychodni "Lekarzy Nadziei" przyjmowani są pacjenci bezdomni, z różnymi chorobami/fot.flickr/xavier
Posłuchaj
  • 26.03.16 Agnieszka Fill: „Stowarzyszenie Lekarze Nadziei niesie pomoc medyczną najbardziej potrzebującym (…)”.

Przychodnia dla Bezdomnych w Warszawie działa jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej od 1994 roku. To jedyne miejsce, w którym podstawowa i specjalistyczna pomoc medyczna są świadczone tylko ludziom bezdomnym. 

– Od przeszło 20 lat Lekarze Nadziei prowadza jedyną w Warszawie, a jedna z dwóch w Polsce przychodni dla ludzi bezdomnych. Przychodnie zorganizowała i stworzyła zmarła 10 marca dr Maria Zoll-Czarnecka. Powstaniu placówki przyświecała idea pomocy ludziom najuboższym i najbardziej potrzebującym – powiedziała Agnieszka Fill z Przychodni dla Bezdomnych.

Wszyscy lekarze, studenci medycyny i osoby pomagające przy realizacji idei Przychodni dla Bezdomnych pracują na zasadzie wolontariatu. Działalność placówki jest częściowo finansowana Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Pozostałe środki pochodzą od darczyńców. 

– W zeszłym roku udało nam się zorganizować pierwszy koncert charytatywny. Inicjatywa była bardzo owocna i z tego względu powtarzamy akcję w tym roku. Udało nam się zebrać wtedy 20 tys. zł i wierzymy, że teraz także nam się uda – wyjaśniła Zuzanna Kamińska z Przychodni dla Bezdomnych.

Polskie Radio 24/gm

 

tagi: