Aneta Hołówek 30.11.2013

Bjoergen znów nie udało się przechytrzyć Justyny Kowalczyk

- Trochę irytująca jest porażka ledwie o 3 sekundy, ale Justyna była nieco lepsza – powiedziała Marit Bjoergen po porażce z Justyną Kowalczyk w biegu na 5 km techniką klasyczną w fińskim Kuusamo.
Bjoergen gratuluje Kowalczyk na mecie. Justyna Kowalczyk (P) wygrała 30 bm. rywalizację na 5 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo. Norweżka Marit Bjoergen (L) zajęła 2. miejsceBjoergen gratuluje Kowalczyk na mecie. Justyna Kowalczyk (P) wygrała 30 bm. rywalizację na 5 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo. Norweżka Marit Bjoergen (L) zajęła 2. miejsce PAP/Grzegorz Momot
  • Justyna Kowalczyk już myśli o niedzielnym biegu na 10 kilometrów i zapowiada walkę o jak najlepsze pozycje (IAR)
  • Trener Aleksander Wierietielny ze spokojem podchodzi do sukcesów Justyny Kowalczyk, zdając sobie sprawę, że najważniejszy będzie start podczas igrzysk olimpijskich w Soczi (IAR)

Relacja z biegu na 5 km techniką klasyczną >>> PŚ w biegach: Justyna Kowalczyk ponownie najlepsza. Bjoergen i Johaug bez szans

Norweskie media w piątek nie zostawiły suchej nitki na swoich zawodniczkach po tym jak Marit Bjoergen i Theres Johaug odpadły z rywalizacji w ćwierćfinałach biegów sprinterskich w pierwszych zawodach Pucharu Świata w Kuusamo. W piątek siłę, moc i świetne przygotowanie do sezonu zaprezentowała Justyna Kowalczyk, która zwyciężyła w wielkim stylu.

Komentatorzy podkreślali, że Norweżki nie zaprezentowały się delikatnie mówiąc najlepiej. Dziennikarze nie kryli swojego rozczarowania. Humory poprawiły im się trochę po sobotnim biegu. Wprawdzie znowu wygrała Justyna Kowalczyk, ale Bjoergen i Johaug pokazały, że nie jest aż tak źle.
"Marit Bjoergen i Therese Johaug świetnie spisały się w sobotę w Kuusamo, ale nie udało im się przechytrzyć Justyny Kowalczyk. W trudnych warunkach, przy niskich temperaturach i opadach śniegu Polka pokazała siłę, wygrywając drugi raz w ciągu dwóch dni. Sobotni wyścig był jednak dobrym rewanżem Norweżek po rozczarowującym sprincie - czytamy w "Aftenposten".