Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
polskieradio.pl
Anna Borys 29.09.2014

Pracodawcy lubią rowerzystów

Według najnowszych badań dwie trzecie pracodawców postrzega rowerzystów jako pełnych pozytywnej energii i bardziej efektywnych. Specjaliści dojeżdżający do pracy z pomocą dwóch kółek statystycznie odnoszą większe sukcesy. Są też zdrowsi i rzadziej chorują niż ci, którzy wybierają inne środki transportu.
82 proc. rowerzystów przebadanych przez Cyclescheme wskazuje, że dzięki podróży rowerem są mniej zestresowani, a 77 proc. czuje się bardziej skupionymi na pracy.82 proc. rowerzystów przebadanych przez Cyclescheme wskazuje, że dzięki podróży rowerem są mniej zestresowani, a 77 proc. czuje się bardziej skupionymi na pracy.Skanska, materiały promocyjne

Dojazd do pracy rowerem ma same zalety – tak wynika z opublikowanych we wrześniu badań Cyclescheme, największego w Wielkiej Brytanii dostawcy bezpłatnych rowerów. Analizę przeprowadzono z udziałem 2500 cyklistów i 100 pracodawców.

Rower obniża poziom stresu

- 82 proc. rowerzystów przebadanych przez Cyclescheme wskazuje, że dzięki podróży rowerem są mniej zestresowani, a 77 proc. czuje się bardziej skupionymi na pracy. Dwie trzecie pracodawców postrzega takie osoby jako pełne energii, prawie połowa menadżerów uważa pracę miłośników dwóch kółek jako bardziej produktywną -  mówi Jakub Zagórski, dyrektor marketingu i komunikacji w Skanska Residential Development Poland. - Z badań Skanska wynika, że w nowoczesnych firmach nawet do 10 proc. pracowników wybiera rower jako środek transportu. Nic dziwnego, że tak wielu naszych klientów kupując mieszkanie zwraca szczególną uwagę na obecność dróg rowerowych obok osiedla, na stosunkowo niewielkie oddalenie od centrum, a także dostępność rowerowni i odpowiednich stojaków – dodaje.

W badaniach Urban Land Institute 52 proc. młodych respondentów z USA wskazało, że chciałoby mieszkać w dzielnicy przyjaznej dla niezmotoryzowanych. Ponadto, 55 proc. stwierdziło, że bardzo ważna jest niewielka odległość między domem a trasami transportu publicznego. Podobny trend zaczynamy obserwować w Polsce.

Materiały prasowe, abo