Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Aneta Hołówek 07.10.2013

Utrata pracy może okazać się wybawieniem

Gdy nie mamy pozytywnych odpowiedzi na rozsyłane CV trzeba zatrzymać strach, zapanować nad stresem i przejrzeć własne umiejętności. – Zagłębić się w to jakie mamy talenty i je wykorzystać – mówi Ewa Maj, trener biznesu.
Utrata pracy może okazać się wybawieniemGlow Images/East News
Posłuchaj
  • Utrata pracy może być wybawieniem (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Czytaj także

Jednym z najczęstszych źródeł stresu, zarówno wśród młodych jak i starszych osób,  jest strach przed utratą pracy. Gdy ktoś zostaje zwolniony bardzo często zaczynają się u niego problemy zdrowotne. Psychologiczne konsekwencje utraty pracy to obniżona samoocena i poczucie niskiej wartości. Odbija się to oczywiście na rodzinie.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Dzięki utracie pracy można jednak dostrzec ukryte w nas talenty. - Wymówienie dostajemy z jakiegoś powodu, często nawet nie jesteśmy świadomi tego, że przesyłamy pracodawcy sygnały, które świadczą o tym, że nasze aspiracje są większe, że ta praca nas nie interesuje – mówi Ewa Maj, trener biznesu. – Nasza podświadomość szuka więc najlepszej i najkrótszej drogi, żeby człowiek dokonał zmiany i często jest tak, że tą najkrótszą drogą jest wymówienie – dodaje gość "Instrukcji obsługi człowieka".
Gdy nie mamy pozytywnych odpowiedzi na rozsyłane CV dobrze jest więc zatrzymać strach, zapanować nad stresem i zweryfikować własne umiejętności. – Zagłębić się w to jakie mamy talenty i je wykorzystać, bo to jest najlepsze lekarstwo, które może dać prawdziwe spełnienie – wyjaśnia gość Grażyny Dobroń.

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce - od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(ah)