Paweł Słójkowski 25.02.2014

PŚ w skokach: Kamil Stoch utrzymuje formę z Soczi

Kamil Stoch był w świetnej formie podczas treningów przed konkursem skoków w szwedzkim Falun. W pierwszej serii zajął drugie miejsce, w kolejnej był już bezkonkurencyjny.
Kamil StochKamil StochIAR

W pierwszej treningowej serii Stoch oddał skok na odległość 128 metrów, przegrywając jedynie z Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem, który poleciał 129,9 metra.

Bardzo dobrze spisał się także Dawid Kubacki, który po skoku na 122,5 metra zajął czwarte miejsce.

Maciej Kot uzyskał 11. wynik (119.5 m). Piotr Żyła był 19. (114.5 m), Jan Ziobro 23. (110.5 m), a na 34. miejscu sklasyfikowany został Klemens Murańka (107 m).

W drugiej serii polski medalista z Soczi trafił na trudne warunki, jednak skok na 125 metrów wystarczył do tego, żeby zapewnić sobie prowadzenie.

Było to o aż o 8 metrów bliżej niż rezultat, który osiągnął Stefan Kraft, ale Polak dostał dużo punktów za wiejący w plecy wiatr i ostatecznie zajął pierwsze miejsce.

Dawid Kubacki był tym razem 10 (118 m), niemal od razu za nim uplasowali się Jan Ziobro (116.5 m, 12. miejsce) i Piotr Żyła (115 m, 13. miejsce). Klemens Murańka zajął 21. miejsce (115.5 m). Najgorszy z Polaków był tym razem Maciej Kot (111 metrów i 24. miejsce),

Kolejne serie treningowe zaczną się o godzinie 16, kwalifikacje do środowego konkursu zaplanowane są na godzinę 18.

ps

122,5 m dało czwarte miejsce Dawidowi Kubackiemu. Maciej Kot był 11. - 119,5 m. Na 19. miejscu znalazł się Piotr Żyła - 114,5 m, 23. był Jan Ziobro - 110,5 m, a 34. - Klemens Murańka - 107 m.

Pierwszy trening wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, który skoczył 129,5 m. Stoch wylądował na 128 m.

Pucharu Świata skoczył, co prawda zaledwie 125 metrów, ale w trudnych warunkach atmosferycznych. Mistrz olimpijskich z Soczi wyprzedził drugiego Stefana Krafta, pomimo tego, że ten skoczył 133 metry. Trzecie miejsce przypadło Andersowi Bardalowi. Najwyżej z pozostałych Biało-Czerwonych uplasował się Dawid Kubacki, który był dziesiątym zawodnikiem drugiego treningu.
Wyniki pierwszych poolimpijskich prób na skoczni w Falun nie przyniosły zbyt wielu zaskakujących wyników, bowiem Kamil Stoch był drugim skoczkiem pierwszej serii treningowej, a Anders Bardal (Norwegia) uplasował się za plecami Polaka. Naszego mistrza olimpijskiego wyprzedził jedynie Gregor Schlierenzauer, który skokiem na 129,5 metra zapewnił sobie najlepszy wynik w otwierającej rywalizację serii treningowej. Wysoką formę zaprezentował Dawid Kubacki, który uplasował się tuż za "wirtualnym podium".