migrator migrator 22.01.2010

NHL: Capitals pokonali obrońców Pucharu Stanleya

W meczu czołowych drużyn na Wschodzie Washington Capitals pokonali obrońców Pucharu Stanleya, Pittsburgh Penguins 6:3.

W meczu czołowych drużyn na Wschodzie Washington Capitals pokonali obrońców Pucharu Stanleya, Pittsburgh Penguins 6:3. Spotkanie było starciem kapitanów obu drużyn - Aleksandra Owieczkina i Sidneya Crosby'ego, uznawanych za najlepszych zawodników grających obecnie w NHL.

Lepiej w tej rywalizacji spisał się Rosjanin. Jego drużyna wygrała, a on sam strzelił dwie bramki i zaliczył asystę. Crosby zdobył tylko jednego gola, a jego Penguins ponieśli 10. porażkę w ostatnich 15. spotkaniach. Ostatni w NHL Carolina Hurricanes pokonali 5:2 Atlanta Thrashers. Hat-tricka dla zwycięzców zaliczył ich nowy kapitan Eric Staal.

Columbus pokonali na wyjeździe Boston 3:2. W trzeciej tercji, wygranej 2:0 przez drużynę z Ohio, bramki zdobywali Antoine Vermette i RJ Umberger. Ten ostatni - 76 sekund przed końcem spotkania. Również 3:2 Ottawa pokonała St. Louis. Dla Senators było to piąte zwycięstwo z rzędu. Bohaterem spotkania był Duńczyk Peter Regin, który zdobył pierwszego gola, a przy dwóch następnych asystował.

Philadelphia Flyers pokonali 2:0 New York Rangers. Po raz drugi w tym sezonie czyste konto zachował bramkarz Lotników Ray Emery. Dogrywki potrzebowali Tampa Bay Lightning, by pokonać Toronto Maple Leafs. Zwycięskiego gola zdobył na 10 sekund przed końcem doliczonego czasu Martin St. Louis. Przy tym golu, jak i przy dwóch pozostałych asystował kapitan Tampy, Vincent Lecavalier.

W rzutach karnych rozstrzygnął się mecz New York Islanders-Florida Panthers, a zwycięskie trafienie w tej serii zaliczył zawodnik Wyspiarzy Matt Moulson. Karne były też potrzebne w rywalizacji Minnesota-Detroit. Wygrali goście dzięki trafieniu Drew Millera, który strzelił także bramkę w regulaminowych 60 minutach.