migrator migrator 22.05.2010

Zwyciężczyni Polsat Warsaw Open rozstawiona na French Open (Posłuchaj)

Aleksandra Dulgheru po raz drugi z rzędu wygrała tenisowy Polsat Warsaw Open. W finale Rumunka pokonała Chinkę Jie Zheng w dwóch setach 6:3, 6:4.

Dulgheru, której rok temu sukces w Warszawie otworzył drogę do wielkiego tenisa, nie ukrywa, że polska stolica jest dla niej szczególnym miejscem.

(TŁUMACZENIE:
Od przyjazdu tutaj towarzyszą mi szczególne uczucia - poza samą grą, taktyką, całą strategią, po prostu cieszę się, że mogę tu być).

W finałowym meczu, po początkowej równowadze sił, Dulgheru potrafiła pewnie wygrać pierwszego seta. w drugim prowadziła już 2:0, ale potem Chinka wygrała cztery kolejne gemy. Rumunka nie dała jednak za wygraną i zrewanżowała się rywalce tym samym. Jak powiedziała po meczu, determinacja opłaciła się.

Czułam się dobrze od początku meczu, ale przecież Zheng to świetna zawodniczka, więc musiałam walczyć o każdy punkt. W drugim secie prowadziła już 4:2 i myślałam, że będzie trzeci set. Wtedy jednak poczułam się pewniej, zwłaszcza kiedy doszłam do piłek meczowych).

Prosto z Warszawy Alexandra Dulgheru jedzie na wielkoszlemowy French Open do Paryża, gdzie po raz pierwszy będzie rozstawiona - z numerem 31:

Po wygraniu turnieju jadę tam z większą pewnością siebie. Jestem jednak juz trochę zmęczona, bo gram od turnieju w Stuttgarcie, więc wiem, że nie będzie łatwo. Gram najprawdopodobniej w poniedziałek, więc dziś i jutro postaram się zrelaksować, to jest najważniejsze).

Dzięki wygranej w Polsat Warsaw Open Dulgheru utrzymała miejsce w czołowej 40. światowego rankingu tenisistek WTA. Na konferencji prasowej obiecała, że za rok wróci do Warszawy, gdzie jeszcze nie przegrała meczu, by bronić tytułu.