Polskie Radio
migrator migrator 07.05.2010

Skra wyrównała rywalizację o mistrzostwo Polski (Posłuchaj)

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wyrównali stan rywalizacji o mistrzostwo Polski. W drugim meczu finałowym obrońcy tytułu pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1.
  • Siatkówka Skra wyrównała
  • Skra wyrównała rywalizację o mistrzostwo Polski

Po wczorajszej niespodziewanej porażce 2:3 dziś gospodarze przynajmniej częściowo zrehabilitowali się przed swoimi kibicami.

Relacja Macieja Pilarczyka:

Pierwszego seta wygrali 25:22. Druga partia była jedyna udaną dla rywali z Jastrzębia-Zdroju - goście wygrali ją 25:19. Potem znów do głosu doszła Skra, pokonując przeciwników 25:18. Najbardziej zacięta walka miała miejsce w czwartym secie - po grze na przewagi gospodarze odnieśli zwycięstwo 27:25 i wyrównali stan finałowej rywalizacji na 1:1.

Zawodnik Skry Michał Winiarski nie krył radości z wygranej, zwłaszcza po wczorajszej porażce:

Kolejne dwa mecze zostaną rozegrane w poniedziałek i wtorek w Jastrzębiu-Zdroju. Mistrzostwo Polski zdobędzie ta drużyna, która będzie miała na koncie trzy zwycięstwa.

Drugi mecz finałowy PlusLigi siatkarzy:

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:22, 19:25, 25:18, 27:25). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1-1. Trzecie spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 maja w Jastrzębiu.

PGE Skra Bełchatów: Miguel Falasca, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Daniel Pliński, Piotr Gacek (libero) oraz Stephane Antiga, Michał Bąkiewicz, Jakub Novotny, Maciej Dobrowolski.

Jastrzębski Węgiel: Benjamin Hardy, Patryk Czarnowski, Igor Yudin, Paweł Abramow, Adam Nowik, Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek (libero) oraz Sławomir Master, Marek Novotny, Wojciech Sobala, Sebastian Pęcherz, Pedro Azenha.