migrator migrator 15.05.2010

NHL: Philadelphia Flyers w finale

Hokeiści Philadelphia Flyers awansowali do finału Konferencji Wschodniej ligi NHL.

W decydującym meczu pokonali na wyjeździe Boston Bruins 4:3, wygrywając takim samym stosunkiem rywalizację best-of-seven.
Zwycięstwo filadelfijczyków nad "niedźwiadkami" jest ogromną niespodzianką. Bruins wygrali pierwsze trzy mecze, a w decydującym prowadzili już 3:0, by ostatecznie pożegnać się z marzeniami o Pucharze Stanleya. Flyers zostali trzecią drużyną w historii play-off ligi NHL, którzy odwrócili losy rywalizacji z 0:3 na 4:3.
Siódmy mecz półfinałowy znakomicie rozpoczął się dla bostończyków. W pierwszych piętnastu minutach zdobyli trzy bramki - po strzale Michaela Rydera i dwóch Milana Lucica. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji trafił jednak James van Riemsdyk i zrobiło się 3:1. W drugiej tercji Flyers wyrównali po golach Scotta Hartnella i Danny'ego Briere, a w trzeciej bramkę na wagę awansu zdobył Simon Gagne.
W rywalizacji o wielki finał Pucharu Stanleya Philadelphia Flyers zmierzą się z równie sensacyjnymi półfinalistami - Montreal Canadiens. Oznacza to, że o miano najlepszej drużyny Konferencji Wschodniej zmierzą się dopiero 7. i 8. drużyna sezonu zasadniczego. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii.