migrator migrator 23.02.2010

11. dzień igrzysk

Szóste miejsce drużyny skoczków i dziewiąte miejsce biegaczek w sprincie.
11. dzień igrzysk(fot. VANOC/COVAN)

Polscy skoczkowie zajęli szóste miejsce w swoim ostatnim występie na igrzyskach -d rużynowym konkursie skoków. Skaczący jako czwarty z naszych zawodników Adam Małysz po konkursie nie zdradził, czy był to jego ostatni olimpijski start. Za cztery lata w Soczi będzie miał 36 lat.

Poza Małyszem w drużynie wystąpili: Stefan Hula, Łukasz Rutkowski i Kamil Stoch. Rywalizację zdominowali Austriacy: Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, którzy wygrali z dużą przewagą, wyprzedzając Niemców aż o 72,1 pkt.

W sprincie drużynowym w biegach narciarskich Kornelia Marek i Sylwia Jaśkowiec awansowały do finału, gdzie zajęły dziewiąte miejsce. Złoty medal wywalczyły Niemki Evi Sachenbacher-Stehle i Claudia Nystad. Znacznie gorzej zaprezentowali się Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer, którzy przed czterema laty w igrzyskach w Turynie zajęli siódmą lokatę. Tym razem zostali sklasyfikowani na 14. pozycji. Wygrali Norwegowie Oeystein Pettersen i Petter Northug.