migrator migrator 08.05.2010

NBA - Słońca bliskie awansu

Koszykarze Phoenix Suns pokonali na wyjeździe San Antonio Spurs 110:96. Słońca w serii best-of-seven prowadzą 3:0 i do awansu potrzebują jeszcze tylko jednego zwycięstwa.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Słoweniec Goran Dragić, który rzucił 26 punktów. Aż 23 z nich wpadły w ostatniej kwarcie. 27 punktów dla San Antonio miał Argentyńczyk Manu Ginobili. Spurs nie mają szczęścia w rywalizacji z Suns. Od 2003 roku drużyna z Arizony cztery razy z rzędu eliminowała Ostrogi z dalszej rywalizacji.
Na Wschodzie Cleveland Cavaliers prowadzą 2:1 z Boston Celtics. Mecz numer trzy w Bostonie Kawalerzyści wygrali wysoko - aż 124:95. Błyszczał jak zwykle LeBron James. MVP sezonu zasadniczego rzucił 21 punktów w pierwszej kwarcie, a w całym meczu miał ich 38 oraz 8 zbiórek i 7 asyst. 20 punktów i 12 zbiórek miał Antawn Jamison. Dla Celtów 19 punktów rzucił Kevin Garnett, a 18 - Rajon Rondo.