Polskie Radio
migrator migrator 07.05.2010

Jagiellonia pokrzyżowała plany Ruchowi (Posłuchaj)

Jagiellonia Białystok pokonała Ruch Chorzów 1:0 w meczu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Andrius Skerla w 51. minucie meczu.

Jagiellonia Białystok wygrała z Ruchem Chorzów 1:0 w meczu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jedyną bramkę spotkania zdobył Andrius Skerla. W 51 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Frankowski, a Litwin celnym uderzeniem głową dał gospodarzom 3 punkty.
Jagiellonia zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie, z czego cieszył się popularny 'Franek":

Inny zawodnik gospodarzy Kamil Grosicki zapowiada, że w kolejnych meczach Jagiellonia zagra o poprawienie pozycji w tabeli i premie finansowe.

Andrzej Niedzielan stwierdził, że grę brutalnymi zagraniami utrudniał mu Thiago Cionek, środkowy obrońca białostoczan. Wracający do zdrowia po złamaniu kości jarzmowej napastnik Ruchu zagrał w specjalnej masce chroniącej twarz.

Ruch po porażce praktycznie stracił szansę na mistrzostwo Polski.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Andrius Skerla (51).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Igor Lewczuk, Alexis Norambuena. Ruch Chorzów: Andrzej Niedzielan, Krzysztof Nykiel, Grzegorz Baran.

Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa). Widzów 4˙500.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Igor Lewczuk, Andrius Skerla, Thiago Rangel Cionek, Alexis Norambuena - Bruno Coutinho (73. Marcin Burkhardt), Rafał Grzyb, Hermes Soares, Jarosław Lato - Kamil Grosicki (90. Rogerio Maycon), Tomasz Frankowski (78. Remigiusz Jezierski).

Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz - Krzysztof Nykiel, Ariel Jakubowski, Rafał Grodzicki, Maciej Sadlok - Wojciech Grzyb, Grzegorz Baran, Gabor Straka, Damian Świerblewski (76. Marcin Zając), Łukasz Janoszka (69. Arkadiusz Piech) - Andrzej Niedzielan (56. Artur Sobiech).