Polskie Radio
migrator migrator 23.05.2010

Legia wygrała z Chicago Fire

Legia Warszawa zajęła trzecie miejsce w turnieju Sister Cities Cup zorganizowanym przez Chicago Fire. W meczu o podium legioniści pewnie pokonali gospodarzy 3-0.

Cały turniej wygrała Crvena Zvezda Belgrad. Serbowie w rzutach karnych pokonali PSG - po 90 minutach było 1-1.

Wszystkie bramki padły po przerwie. Ich strzelcami byli: rezerwowy Sebastian Szałachowski (dwa gole) oraz Maciej Iwański.

W drugiej połowie, zaledwie kilka minut po wejściu na boisko, kontuzji doznał Bartłomiej Grzelak, którego zastąpił zawodnik Młodej Ekstraklasy Maciej Górski.

Jestem zadowolony z wejścia Sebastiana Szałachowskiego, który strzelił dwa gole. Uważam, że Legia powinna być budowana wokół Macieja Iwańskiego. Bardzo wysoko cenię jego umiejętności. Kolejny genialny występ zaliczył Kostia Machnowski. On ma ogromny potencjał. Dobrze, że wygraliśmy, ponieważ szkoda byłoby jedenastu godzin lotu do Polski. Dzisiaj widzieliśmy drużynę chcącą wygrywać - powiedział trener Legii Stefan Białas, cytowany przez stronę legia.com.

W finale turnieju Crvena Zvezda Belgrad (w półfinale pokonała Legię 1:0) wygrała z Paris Saint Germain 7:6 w rzutach karnych. W regulaminowym czasie padł remis 1:1.

Chicago Fire 0-3 (0-0) Legia Warszawa
0-1 - 57 min. Maciej Iwański
0-2 - 67 min. Sebastian Szałachowski
0-3 - 85 min. Sebastian Szałachowski

Chicago Fire: 40. Andrew Dykstra - 13. Deris Umanzor, 4. Kwame Watson-Siriboe, 2. C.J. Brown (46' Wilman Conde), 12. Logan Pause - 18. Mike Banner, 29. Peter Lowry (70' 20. Brian McBride), 9. Baggio Husidic, 21. Justin Mapp (90' 6. Julio Martinez) - 19. Corben Bone, 7. Stefan Dimitrov (61' 15. Collins John)

Legia Warszawa: 12. Kostiantyn Machnowskyj (90' 1. Jakub Szumski) - 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Wojciech Szala, 24. Jakub Wawrzyniak, 11. Tomasz Kiełbowicz (80' 28. Adam Banasiak), 22. Jakub Kosecki (46' 20. Sebastian Szałachowski), 7. Piotr Giza (75' 17. Marcin Komorowski), 78. Tomasz Jarzębowski, 31. Maciej Rybus (86' 18. Michał Żyro), 8. Maciej Iwański, 14. Dong (46' 9. Bartłomiej Grzelak, 57' 23. Maciej Górski)