Dominik Panek 03.07.2010

Serena Williams znowu wygrała w Wimbledonie

Amerykanka Serena Williams po raz czwarty w karierze wygrała wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 13,725 mln funtów). W finale liderka rankingu tenisistek pokonała Rosjankę Wierę Zwonariewą (21.) 6:3, 6:2.

29-letnia Amerykanka nie miała większych problemów z pokonaniem młodszej o cztery lata rywalki, dla której awans do finału turnieju był największym sukcesem w karierze.

Przewaga Williams w całym spotkaniu była zdecydowana. W pierwszym secie Rosjanka tylko do stanu 3:3 toczyła wyrównany pojedynek, później Amerykanka dzięki silnemu serwisowi nie dała jej wygrać ani jednego gema.

Drugiego seta Williams rozpoczęła od przełamania. Amerykanka w ostatnim gemie nie oddała rywalce nawet jednego punktu i wywalczyła trzynasty w karierze, wielkoszlemowy tytuł. Sobotni mecz finałowy trwał 66 minut.

W ubiegłym roku Amerykanka w finale pokonała swoją starsza siostrę Venus 7:6 (7-3), 6:2. Gdy zwyciężała w latach 2002 i 2003 w finale także wygrywała z siostrą.