Marcin Nowak 25.07.2010

Polacy rozgromili Słowację. Bohaterem Gortat

Polscy koszykarze, podobnie jak wczoraj, wygrali mecz towarzyski z reprezentacją Słowacji 70:46. Dzień wcześniej "Biało-czerwoni" pokonali rywali w Atlas Arenie w Łodzi 108:57.
koszykówka Polskakoszykówka Polskafot. East News

W dzisiejszym meczu, mimo mniejszych rozmiarów wygranej, przewaga kadrowiczów Igora Griszczuka, przygotowujących się do eliminacji do Eurobasketu 2011, ponownie nie podlegała dyskusji.

Słowacy prowadzili tylko na początku meczu, potem dość szybko do głosu doszli Polacy, którzy wygrali pierwszą kwartę 18:9. Do przerwy było już 37:20 i gospodarze mogli być już pewni wygranej. W kolejnych kwartach także lepsi okazali się Polacy, wygrywając kolejno 17:12 i 16:14.

W polskiej drużynie najwięcej punktów zdobył Marcin Gortat - 18. Maciej Lampe i Filip Dylewicz dołożyli po 9, a Thomas Kelati - 8 punktów. Wśród Słowaków najskuteczniejszy był Andrej Cervenka - 16 punktów.

Polska - Słowacja 70:46 (18:9, 19:11, 17:12, 16:14)

Polska: Marcin Gortat 18, Maciej Lampe 9, Thomas Kelati 8, Krzysztof Szubarga 4, Michał Chyliński 4 - Filip Dylewicz 9, Dardan Berisha 5, Łukasz Majewski 5, Adam Hrycaniuk 4, Adam Waczyński 2, Zbigniew Białek 2, Łukasz Koszarek 0.

Słowacja: Andrej Cervenka 16, Anton Gavel 12, Gabriel Szalay 3, Peter Sedmak 2, Daniel Novak 0 - Justin Sedlak 6, Maros Zuffa 4, Peter Terlanda 3, Roman Marko 0, Marek Kozlik 0, Martin Miklosik 0.