Marcin Nowak 16.09.2010

Manchester City liderem w grupie Lecha

FC Salzburg przegrał z Manchesterem City 0:2 (0:1) w meczu piłkarskiej Ligi Europejskiej.
Martin PetrovMartin Petrovfot. East News

W drugim czwartkowym spotkaniu grupy A Lech Poznań zremisował w Turynie z Juventusem 3:3 (2:1).

Podopieczni Roberto Manciniego odnieśli zasłużone zwycięstwo. Od początku czwartkowego meczu w Salzburgu dominowali na boisku, czego efektem był gol zdobyty już w siódmej minucie. Po akcji Brazylijczyka Jo bramkę strzelił mistrz Europy i świata Hiszpan David Silva, sprowadzony latem z Valencii.

Po przerwie trafienie zaliczył również Jo, który dopadł do piłki odbitej przez bramkarza Gerharda Tremmela (po strzale Carlosa Teveza).
W następnej kolejce (30 września) Salzburg zagra na wyjeździe z Lechem Poznań, a Manchester City podejmie Juventus Turyn.

FC Salzburg - Manchester City 0:2 (0:1)

Bramki: David Silva (7), Jo (63).

Sędzia: Georgios Daloukas (Grecja). Widzów: 25 100.

FC Salzburg: Gerhard Tremmel - Christian Schwegler, Ibrahim Sekagya, Rabiu Afolabi, Dusan Svento - David Mendes (74-Thomas Augustinussen), Franz Schiemer - Gonzalo Zarate, Christoph Leitgeb, Nikola Pokrivac (54-Jakob Jantscher) - Antonio Boghossian (54-Roman Wallner).

Manchester City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Kolo Toure, Vincent Kompany, Wayne Bridge (68-Boyata) - Yaya Toure, Nigel de Jong, Gareth Barry - David Silva (84-Shaun Wright-Phillips) - Carlos Tevez (79-Patrick Vieira), Jo.