Marcin Nowak 27.10.2010

Niespodziewana porażka Wozniacki w Dausze

Samantha Stosur odniosła drugie zwycięstwo w tenisowych Mistrzostwach WTA w katarskiej Dausze.
Caroline WozniackiCaroline Wozniackifot. PAP

Australijka pokonała w meczu Grupy Kasztanowej najwyżej rozstawioną zawodniczkę, Dunkę polskiego pochodzenia - Caroline Wozniacki 6:4, 6:3.

Wczoraj Stosur okazała się lepsza od Włoszki Franceski Schiavone, z kolei Wozniacki wygrała z Jeleną Dementiewą.

Z kolei Wiera Zwonariowa wygrała swój drugi pojedynek w fazie grupowej tenisowych Mistrzostw WTA w katarskiej Dausze.

Rosjanka po wygranej z Białorusinką Wiktorią Azarenką 7:6, 6:4 prowadzi w Grupie Białej z kompletem zwycięstw i bez przegranego seta.

Azarenka postawiła Zwonariowej znacznie trudniejsze warunki niż wczorajsza rywalka - Jelena Janković. Serbka potrafiła urważ Rosjance zaledwie trzy gemy, Bialorusinka - aż dziesięć. Pojedynek trwał dwie godziny i 17 minut.

Tymczasem Kim Clijsters pokonała Jelenę Janković 6:2, 6:3 w drugim meczu Grupy Białej tenisowych Mistrzostw WTA w katarskiej Dausze. Dla Belgijki był to pierwszy mecz w turnieju, dla Serbki - druga porażka.

W Grupie Kasztanowej odbędzie się mecz niepokonanych w pierwszej kolejce meczów Dunki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki i Australijki Samanthy Stosur.