Paweł Gawlik 21.11.2010

Inter Mediolan w kryzysie

Mistrz Włoch Inter Mediolan już w czwartym z rzędu meczu ligowym nie odniósł zwycięstwa. W niedzielę przegrał na wyjeździe z Chievo Werona 1:2.
Wesley SneijderWesley Sneijderfot. PAP/EPA

Nie popisał się Kameruńczyk Samuel Eto'o, który głową uderzył obrońcę gospodarzy Bostjana Cesara.

Eto'o strzelił w doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Interu, ale można się spodziewać, że po swoim nagannym zachowaniu w stylu Zinedine'a Zidane'a (z finału MŚ 2006), którego sędzia nie zauważył, zostanie na pewien czas zawieszony.

Chievo objęło prowadzenie w 29. minucie po strzale Sergio Pellissiera. W 82. na 2:0 podwyższył Davide Moscardelli, strzelając głową po dośrodkowaniu Luki Rigoniego. Bramka Eto'o w doliczonym czasie gry nie zmieniła sytuacji - trzy punkty zdobyli gospodarze, podopieczni trenera Rafaela Beniteza nie powiększyli swojego dorobku i zajmują w tabeli szóste miejsce z 20 pkt. Chievo dzięki wygranej awansowało na 8. miejsce, mając tylko o jeden punkt mniej od mistrza kraju.

Także Lazio nie błysnęło formą. Zespół z Rzymu tylko zremisował 1:1 z Parmą i uratował jeden punkt. Dla Parmy bramkę strzelił były piłkarz Lazio Herman Crespo (23.), a wyrównał Sergio Floccari w 45 minucie.

Festiwal strzelecki obejrzeli kibice meczu Lecce z Sampdorią Genua. Wygrali goście 3:2. Hat-trickiem popisał się Giampaolo Pazzini, który trzecią bramkę - na wagę zwycięstwa - zdobył na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Piłkarze Juventusu Turyn, rywale Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europejskiej, pokonali na wyjeździe Genoę 2:0 (2:0) i w tabeli awansowali na trzecie miejsce.
"Juve" nie przegrało już dziewiątego spotkania z rzędu. Ostatnią porażkę w Serie A zespół z Turynu poniósł 23 września - 1:3 z Palermo.

W Genui pierwszego gola, w 18. minucie, strzelił Claudio Marchisio (niektóre media zapisały jako samobójcze trafienie portugalskiego bramkarza Eduardo Carvalho), a rezultat ustalił już 23. minucie Serb Milos Krasić.