Paweł Gawlik 03.12.2010

Makrainen najlepsza w Oestersund

Finka Kaisa Makrainen wygrała w Oestersund bieg biathlonowego Pucharu Świata na 7,5 km. Najlepsza z Polek Agnieszka Cyl zajęła 15. miejsce.
Kaisa MakrainenKaisa Makrainenfot. PAP/EPA

Drugie miejsce zajęła Niemka Miriam Goessner, a trzecie Białorusinka Daria Domraczewa.

Piętnasta na mecie Agnieszka Cyl musiała zrobić jedną rundę karną po jednym błędzie na strzelnicy. 33. miejsce zajęła Weronika Nowakowska-Ziemniak, która dwukrotnie nie trafiła w strzelaniach. Na 40. pozycji zawody ukończyła Magdalena Gwizdoń, a tuż za nią uplasowała się Paulina Bobak. Te zawodniczki zakwalifkowały się do biegu na dochodzenie, który odbędzie się w niedzielę.

Najsłabiej w polskiej ekipie pobiegła Monika Hojnisz, która wprawdzie tylko raz nie trafiła na strzelnicach, ale zajęła dopiero 70. miejsce.