Aneta Hołówek 18.12.2010

Kolejne zwycięstwo hokeistów z Chicago

Obrońcy Pucharu Stanleya hokeiści Chicago Blackhawks wygrali pewnie na własnym lodowisku z Detroit Red Wings 4:1 w piątkowym meczu ligi NHL.
Chicago BlackhawksChicago Blackhawksfot. PAP/EPA

Dwa gole dla "Czarnych Jastrzębi" strzelił Słowak Tomas Kopecky, a po jednym - Patrick Sharp i Bryan Bickell. Gospodarze zagrali bardzo solidnie w obronie, a w bramce dobrze spisywał się występujący pierwszy sezon w lidze Corey Crawford, który zatrzymał 29 strzałów.

W Newark miejscowi Devils przegrali z Nashville Predators 1:3. Bohaterem spotkania był Czech Martin Erat, który zdobył dwie bramki - obie w okresie liczebnej przewagi. Zespół z Tennessee odniósł piąte z rzędu zwycięstwo.

Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy bardzo zaciętej potyczki w Denver. Gospodarze - Colorado Avalanche pokonali Ottawa Senators 6:5 po złotym golu Matta Duchene'a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Wcześniej goście czterokrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem zawodnicy Avalanche odpowiadali trafieniem.

Duchene po raz pierwszy w karierze strzelił gola w dogrywce.

- To niesamowite i wspaniałe uczucie. Pomyślałem sobie, zy rzeczywiście to ja zdobyłem bramkę? Trudno mi było w to uwierzyć - powiedział dziewiętnastolatek.

Wyniki piątkowych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

New Jersey Devils - Nashville Predators        1:3
Florida Panthers - Buffalo Sabres 6:2
Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 4:1
Colorado Avalanche - Ottawa Senators 6:5 (po dogrywce)

3. Calgary 14 15 3 89 93 31
4. Minnesota 13 13 4 72 89 30