Marcin Nowak 30.12.2010

Detroit Red Wings lepsi w meczu na szczycie

W meczu na szczycie Konferencji Zachodniej NHL Dallas Stars przegrali z Detroit Red Wings 3:7. Pierwszego hat-tricka w karierze zaliczył Patrick Eaves z Detroit.
Nashville Predators - Detroit Red WingsNashville Predators - Detroit Red Wingsfot. Wikipedia

Po 27 minutach spotkania to gospodarze prowadzili 3:1. W drugiej tercji dla Dallas gole strzelali Brad Richards, Mark Fistric i Jamie Benn. Te trzy trafienia padły w odstępie 74 sekund. Jednak jeszcze w tej samej odsłonie rozmiary porażki zmniejszył Nicklas Lidstroem, a wyrównał Eaves.

W trzeciej odsłonie kolejne gole dla gości zdobywali Brad Stuart i Kris Draper, a dwa ostatnie gole należały już do Patricka Eavesa. 26-letni Kanadyjczyk ma 11 goli w tym sezonie. Sześć z nich zdobył w siedmiu ostatnich spotkaniach. Po tym zwycięstwie Red Wings mają 52 punkty i prowadzą na Zachodzie.

New York Islanders nieoczekiwanie pokonali po karnych Pittsburgh Penguins 2:1. Po 25 kolejnych meczach z co najmniej punktem, tym razem zero punktów na koncie miał Sidney Crosby. Kanadyjczyk nie trafił też w serii karnych. Jego strzał obronił Rick DiPietro.

W spotkaniu lokalnych rywali New Jersey Devils przegrali z New York Rangers 1:3. Spośród 44 strzałów aż 43 obronił bramkarz Rangers Henrik Lundqvist. Hokeiście ze stanu New Jersey ponieśli szóstą porażkę z rzędu i zajmują ostatnie miejsce na Wschodzie.
Phoenix Coyotes z Wojtkiem Wolskim w składzie pokonali Los Angeles Kings 6:3. Urodzony w Zabrzu Kanadyjczyk nie miał żadnego punktu. Dwa gole dla drużyny z Arizony zdobył jej kapitan Shane Doan.

Mimo nadkompletu publiczności swoich kibiców zawiedli hokeiści Ottawa Senators. Ulegli oni Carolina Hurricanes 0:4. Pierwsze dwa gole w tym sezonie zdobył Zach Boychuk, a drugie czyste konto w sezonie zaliczył bramkarz Hurricanes, Cam Ward.

Minnesota Wild pokonali San Jose Sharks 5:3. Gospodarze po dwóch tercjach przegrywali 2:3. Trzecia odsłona należała już zdecydowanie do nich. Najpierw wyrównał Chuck Kobasew, prowadzenie Wild dał Brent Burns, a wynik ustalił Kyle Brodziak. Hokeistom z San Jose w drugim kolejnym meczu brakuje sił na ostatnią odsłonę spotkania. Poprzednie spotkanie - z Los Angeles Kings - przegrali 0:4, a wszystkie gole stracili w trzeciej tercji.

Wyniki środowych meczów ligi hokeja na lodzie NHL:

New Jersey Devils - New York Rangers 1:3
New York Islanders - Pittsburgh Penguins 2:1 (po rzutach karnych)

2. Colorado 19 12 5 125 117 43
3. Minnesota 17 14 5 91 103 39