Aneta Hołówek 13.01.2011

Gortat ma udział w zwycięstwie Słońc

Po emocjonującym spotkania drużyna Marcina Gortata Phoenix Suns pokonała New Jersey Nets 118:109. Polak spędził na parkiecie 17 minut i rzucił 8 punktów.
Marcin GortatMarcin Gortatfot. East News
  • Marcin Gortat zadowolony z meczu
  • Marcin Gortat będzie nadal ciężko pracował

Na 9 minut przed końcem czwartej kwarty Suns przegrywali 75:90. Przy stanie 80:90 Gortat zszedł na ławkę i od tamtej pory już nie wrócił na parkiet. Tymczasem Suns udało się odrobić straty i wyrównać stan meczu na 103:103.

W całym spotkaniu polski center oddał sześć rzutów z gry, w tym trzy celne. Trafił też oba osobiste. Polak miał ponadto sześć zbiórek, 2 bloki i jeden faul.

Bohaterem spotkania był rozgrywający Słońc Steve Nash, który rzucił 23 punkty i miał 16 asyst. Aż 10 punktów zdobył w dogrywce. Nash miał stuprocentową skuteczność rzutów osobistych - wykorzystał wszystkie 11.