Paweł Klocek 01.03.2011

Wpadka Manchesteru United!

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali Manchester United 2:1 w zaległym meczu piłkarskiej Premier League.
Chelsea Londyn - Manchester UnitedChelsea Londyn - Manchester United fot. PAP/EPA

Porażka "Czerwonych Diabłów" oznacza, że liderzy tabeli nadal mają cztery punkty przewagi nad drugim Arsenalem Londyn, który jednak rozegrał o jedno spotkanie mniej.

Chelsea po wygranej ma do Manchesteru United stratę 12 punktów, a The Blues awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Do trzeciego Manchesteru City mają już tylko dwa punkty straty (i jeden mecz rozegrany mniej).

Po pierwszej połowie górą był zespół Aleksa Fergusona - w 29. minucie gola zdobył Wayne Rooney. Gospodarze wyrównali w 54. minucie po strzale Davida Luiza. Wynik meczu ustalił z rzutu karnego Frank Lampard w 79. minucie spotkania.

W zespole gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził polski bramkarz Tomasz Kuszczak.

Chelsea Londyn - Manchester United 2:1 (0:1)

Bramki: Wayne Rooney 29, David Luiz 54, Frank Lampard 79-karny