Paweł Klocek 27.03.2011

Asseco wygrywa rundę zasadniczą TBL

Drużyna Asseco Prokomu Gdynia jest najlepszą drużyną Tauron Basket Ligii po rundzie zasadniczej. Dzięki zwycięstwu nad Anwilem Włocławek zespół Tomasa Pacesasa przystępuje do play-off z pierwszej pozycji.
Koszykarz Asseco Prokom Gdynia Courtney EldridgeKoszykarz Asseco Prokom Gdynia Courtney Eldridge fot. PAP/Tytus Żmijewski

Mecz we Włocławku był bardzo wyrównany. Po pierwszej połowie gospodarze schodzili do szatni z dziewięcioma punktami przewagi. Druga część gry była równie widowiskowa. Ostatecznie jednak lepszy okazał się zespół mistrza Polski.

Wygrała także inna trójmiejska ekipa - Trefl Sopot pokonał wicelidera PGE Turów Zgorzelec 80:74. Dzięki temu sopocianie utrzymali trzecie miejsce w tabeli.

Fatalną passę pięciu porażek z rzędu przerwała wreszcie Polpharma Starogard Gd. Podopieczni Zorana Sretenovica pokonali w Zielonej Górze Zastal 91:85, w czym największa zasługa Deonty Vaughna, który uzyskał 18 punktów, 7 asyst i 4 zbiórki. Najskuteczniejszym zawodnikiem Zastalu był Amerykanin Walter Hodge - 32 pkt, ale po meczu nie miał najszczęśliwszej miny, bo porażka oznacza, że beniaminka PLK zabraknie w play off.

Emocje były także w meczach o dalsze pozycje. Siarka pokonała w Tarnobrzegu Kotwicę 82:81, a rzut na wagę zwycięstwa kilkanaście sekund przed końcem wykonał Amerykanin Louis Truscott.

W play off o mistrzostwo Polski zagra osiem najlepszych zespołów. Drużyny z miejsc 9-12 walczyć będą o utrzymanie się PLK systemem "mecz i rewanż" z zaliczeniem bilansu dotychczasowych meczów. Ostatni zespół zostanie zdegradowany.