Marcin Nowak 08.12.2011

Polacy z trzema medalami mistrzostw Europy

Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki zostali mistrzami Europy w pływaniu na krótkim basenie w Szczecinie. Brązowy medal zdobył też Paweł Korzeniowski.
Zawodnicy na rozgrzewce przed poranną sesją eliminacji pierwszego dnia Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie w SzczecinieZawodnicy na rozgrzewce przed poranną sesją eliminacji pierwszego dnia Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie w Szczeciniefot. PAP/Jerzy Undro
  • Po wyścigu Radosław Kawęcki mówił, że stawia sobie coraz wyższe cele
  • Paweł Korzeniowski był zadowolony ze swojego wyniku

Konrad Czerniak, czasem 20,88, zdobył w wyścigu na 50 m stylem dowolnym złoty medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie. Kolejne miejsca zajęli Rosjanin Siergiej Fiesikow (20,95) i Włoch Marco Orsi (21,01).

Podopieczny Bartosza Kizierowskiego po raz drugi w czwartek ustanowił na tym dystansie rekord Polski. Czerniak nie ma chwili wytchnienia, czeka go bowiem jeszcze start w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.

Tymczasem Radosław Kawęcki, czasem 1.49,15, zdobył w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym złoty medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie. Kolejne miejsca zajęli Hiszpan Aschwin Wildeboer Faber (1.50,63) i Węgier Peter Bernek (1.51,21).

- Przede wszystkim dziękuję mojemu kochanemu trenerowi, który przygotował mnie do tych zawodów. Jestem zachwycony rywalizacją przed własną publicznością. Półtora roku temu w Budapeszcie za bardzo chciałem i się spaliłem, teraz podszedłem do wyścigu na luzie i proszę jaki efekt. Taktyka była prosta - zaatakować od początku, by inni się bali, a nie ja - podsumował mistrz Europy.

Z kolei Paweł Korzeniowski, czasem 3.40,54, zdobył w wyścigu na 400 m stylem dowolnym brązowy medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie. Zwyciężył Niemiec Paul Biedermann (3.38,65) przed Duńczykiem Madsem Glaesnerem (3.39,30).

- Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Pierwszy finał i udało mi się zdobyć medal. Wiem, że jestem w dobrej dyspozycji, a przede mną jeszcze kolejne starty - powiedział Korzeniowski.

Medaliści pierwszego dnia pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie: