Aneta Hołówek 16.02.2012

LE: Osłabiona Wisła ambitnie wyrównała... brzuchem

Wisła Kraków zremisowała ze Standardem Liege 1:1 (0:1) w pierwszym meczu 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Rewanż za tydzień w Belgii.
Sędzia David Fernandez Borbolan (3L) pokazuje czerwoną kartkę Michałowi Czekajowi (P) z Wisły Kraków podczas meczu 116 finału Ligi Europejskiej ze Standardem Liege,Sędzia David Fernandez Borbolan (3L) pokazuje czerwoną kartkę Michałowi Czekajowi (P) z Wisły Kraków podczas meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej ze Standardem Liege, PAP/EPA
  • Cezary Wilk, piłkarz Wisły Kraków

Piłkarze "Białej gwiazdy" z impetem rozpoczęli dwumecz z belgijską drużyną. Łukasz Garguła już na początku meczu miał dwie doskonałe okazje na strzelenie bramki. Najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Sinanem Bolatem, a następnie piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

W 27. minucie sytuacja Wisły stała się dramatyczna. Po fatalnym zagraniu Gervasio Nuneza, faulem we własnym polu karnym musiał ratować się Michał Czekaj. Pech chciał, że zawodnik "Białej Gwiazdy" był ostatnim obrońcom przed Siergiejem Pareiką i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Rzut karny wykorzystał Gohi Bi Cyriac.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala po przerwie nie odpuszczali. Mimo osłabienia atakowali i ich upór został nagrodzony. W końcówce meczu z rzutu wolnego dośrodkował Maor Melikson. Izraelczyk nie trafił w bramkę, ale dzieła dokończył Cwetan Genkov, który brzuchem wepchnął piłkę do bramki rywala.

Wisła Kraków - Standard Liege 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Gohi Bi Cyriac (28 - karny), 1:1 Cwetan Genkow (88).

Żółte kartki: Wisła - Cwetan Genkow; Standard - Reginal Goreux, Kanu, William Vainqueur. Czerwona kartka - Wisła: Michał Czekaj (26-faul).

Sędzia: David Borbalan (Hiszpania). Widzów: 21 170.

Wisła: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Osman Chavez, Michał Czekaj, Junior Diaz - Patryk Małecki (57. Ivica Iliev), Cezary Wilk, Gervasio Nunez, Łukasz Garguła (78. Andraz Kirm), Maor Melikson - Cwetan Genkow.

Standard: Sinan Bolat - Reginal Goreux (46. Laurent Ciman), Felipe, Kanu, Sebastien Pocognoli - Serge Gakpe (70. Michy Batshuayi), Yoni Buyens, William Vainqueur, Luis Manuel Seijas (81. Birkir Bjarnason) - Mohamed Tchite, Gohi Bi Cyriac.

Wyniki meczów 1/16 finału LE (rewanże 22-23 lutego):