Aneta Hołówek 07.03.2012

Dramat Kowalczyk w finale sprintu w Drammen

Justynie Kowalczyk nie udało się odczarować norweskiego Drammen.
Justyna KowalczykJustyna Kowalczyk PAP/EPA/PEKKA SIPOLA

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w finale biegu sprinterskiego techniką klasyczną. Przed własną publicznością triumfowała Marit Bjoergen.

Przed Kowalczyk finiszowała jeszcze inna Norweżka Astrid Uhrenhodlt Jacobsen. Polka miała dzisiaj pecha, po wyjściu z ostrego wirażu uciekła jej prawa narta i nasza zawodniczka przewróciła się.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie ma z Drammen dobrych wspomnień. W ubiegłym roku rozegrano tam między innymi sprint techniką dowolną, a Kowalczyk z powodu złamanego kijka odpadła już w ćwierćfinale.

W klasyfikacji generalnej Bjoergen powiększyła przewagę nad Kowalczyk do 118 punktów.

Do zakończenia cyklu pozostało pięć startów. Zawodniczki pozostaną w Norwegii. W niedzielę w Oslo będą rywalizowały w biegu na 30 km techniką klasyczną. W tej konkurencji Polka zdobyła w 2010 roku złoty medal igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Do końca sezonu odbędą się jeszcze jedne zawody sprinterskie - 14 marca w Sztokholmie. Małą Kryształową Kulę w tej specjalności zapewniła sobie Kikkan Randall. W środę w półfinale Amerykance odpięła się narta i ostatecznie została sklasyfikowana na 11. miejscu.