Aneta Hołówek 19.03.2012

Dziewczyny z Muszyny zrobiły pierwszy krok do złota

Siatkarki Banku BPS Muszynianka Fakro pokonały ATOM Trefl Sopot w pierwszym meczu finału Play-off. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zwyciężyła w pierwszym spotkaniu o trzecie miejsce.
Dziewczyny z Muszyny zrobiły pierwszy krok do złotaatomtreflsopot.pl
  • Zawodniczka Tauronu Katarzyna Zaroślińska
  • Trener Aluprofu Mariusz Wiktorowicz

Podopieczne Bogdana Serwińskiego potrzebują jeszcze tylko dwóch zwycięstw aby obronić mistrzowski tytuł sprzed roku.

W mecz lepiej weszły zawodniczki z Sopotu. Po kilku minutach to właśnie przyjezdne prowadziły 4:0, a muszynianki zmuszone były odrabiać straty. Udało się to w dużej mierze dzięki zagrywkom Rachel Rourke, po których Bank BPS po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie, 7:6. Od tego momentu gra bardzo się wyrównała. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć bardziej, niż na 2-3 punkty. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała ekipa z Muszyny. Pierwszy set walki o mistrzostwo kraju Bank BPS Muszynianka Fakro wygrał 25:20.

Drugi set równie zacięty. Tym razem wyrównana walka toczyła się od samego początku partii i - podobnie jak w poprzedniej odsłonie - trwała mniej więcej do stanu 20:20. Wtedy znów odskoczyły siatkarki Bogdana Serwińskiego i seryjnie wygrywały akcje w samej końcówce. Ostatni punkt padł po zepsutym ataku, wprowadzonej wcześniej na parkiet, Katarzyny Koniecznej.

Trzeci set w zasadzie dopełnił formalności. Przebieg tej partii był zbliżony do poprzednich tylko do stanu 12:12. Później muszynianki kontrolowały grę już do końca partii, wygrywając do 21. Pierwsze spotkanie finału play-off nie dostarczyło więc spodziewanych emocji. Po jednostronnym widowisku Bank BPS Muszynianka Fakro pokonał ATOM Trefl 3:0. Kolejne spotkanie we wtorek o godzinie 18:00 również w Muszynie.

W drugim meczu o 3. miejsce siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrały z Aluprofem Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 20:25, 25:15, 25:13, 15:12).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Tauronu. Kolejny mecz w sobotę w Bielsku-Białej.

Bank BPS Muszynianka Fakro - ATOM Trefl Sopot 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

Bank BPS Muszynianka Fakro: Anna Werblińska, Rachel Rourke, Caroline Wensink, Agnieszka Bednarek-Kasza, Milena Radecka, Debby Stam-Pilon, Mariola Zenik (Libero) oraz Agnieszka Rabka, Joanna Kaczor.

Atom Trefl: Maja Tokarska, Alisha Glass, Corina Ssuschke-Voigt, Megan Hodge, Ewelina Sieczka, Małgorzata Kożuch, Paulina Maj (Libero) oraz Magdalena Saad, Katarzyna Konieczna, Izabela Bełcik.

Sędziowali: Marek Budzik i Marek Lagierski.

Widzów: 1100.