Marcin Nowak 25.11.2012

Szokująca porażka ligowa Realu Madryt

Mistrzowie Hiszpanii piłkarze Realu Madryt przegrali nieoczekiwanie na wyjeździe z Realem Betis 0:1 (0:1) w 13. kolejce Primera Divison.
Betis Sewilla - Real MadrytBetis Sewilla - Real MadrytPAP/EPA/PACO PUENTES

To trzecia porażka "Królewskich" w sezonie, którzy mają osiem punktów straty do lidera z Barcelony.
"Duma Katalonii" swoje spotkanie rozegra w niedzielę i jeśli pokona Levante to jej przewaga wzrośnie do 11 pkt. Real zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Wyprzedza go jeszcze Atletico Madryt.
W sobotę bramkę na miarę zwycięstwa strzelił w 17. minucie Benat. To pierwsza porażka stołecznej ekipy po pięciu z rzędu triumfach.
Gra nie układała się mistrzowi Hiszpanii od samego początku. Portugalski trener Jose Mourinho już w przerwie zdjął z boiska reprezentantów Niemiec Mesuta Oezila i Samiego Khedirę, ale i Brazylijczyk Kaka, jak i Chorwat Luka Modric nie potrafili odmienić losów spotkania. Bezradny przez 90 minut był także Cristiano Ronaldo, który wprawdzie próbował wielokrotnie swojego szczęścia, ale za każdym razem lepszy był bramkarz gospodarzy Adrian.