Aneta Hołówek 01.12.2012

Felix z przestworzy zgubił się na Barbórce!

Wieka gwiazda 50. Rajdu Barbórki, Felix Baumgartner, który 4 października ustanowił rekord świata w skoku ze spadochronem ze stratosfery, nie uzna występu w Warszawie za udany.
Austriak Felix Baumgartner (Subaru Impreza ) przed startem do odcinka specjalnego Cytadela, 50. Rajdu Barbórka w WarszawieAustriak Felix Baumgartner (Subaru Impreza ) przed startem do odcinka specjalnego Cytadela, 50. Rajdu Barbórka w WarszawiePAP/Bartłomiej Zborowski

Baumgartner odpadł z rywalizacji, za pomylenie trasy i przejechanie zbyt wielu okrążeń odcinka Cytadela.
Austriak startował już w Barbórce na zaproszenie polskiego kierowcy Tomasza Kuchara w 2005 roku. Zajął wtedy 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Zwycięzcą 50. Rajdu Barbórka został Tomasz Kuchar (Subaru Impreza).
Początkowo podano, że wygrał Michał Sołowow. Trzykrotny rajdowy wicemistrz Europy zajął ostatecznie drugie miejsce, tracąc do Kuchara 3,48 s, a trzeci był Michał Kościuszko (Ford Focus WRC) - strata 13,99 s.