Martin Ruszkiewicz 03.12.2012

Polonii z Piastem zabrakło kropki nad "i"

W ostatnim meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na własnym stadionie z Polonią Warszawa 1:1 (0:0).
W wyskoku Tomasz Podgórski (L) z Piasta Gliwice i Adam Pazio (P) z Polonii WarszawaW wyskoku Tomasz Podgórski (L) z Piasta Gliwice i Adam Pazio (P) z Polonii WarszawaPAP/Andrzej Grygiel
  • Tomasz Podgórsk, piłkarz Piasta Gliwice po meczu z Polonią Warszawa (IAR)
  • Piotr Stokowiec, trener Polonii Warszawa po meczu z Piastem Gliwice (IAR)

Zmarznięci, ale i w miarę zadowoleni opuszczali stadion kibice Piasta po remisowym meczu z Polonią Warszawa. W poprzedniej kolejce gliwiczanie "polegli" w Kielcach z Koroną 0:4. Pojedynek z Czarnymi Koszulami był dla podopiecznych Marcina Brosza okazją do rehabilitacji. Udało się częściowo, bo Piast uratował w końcówce jeden punkt.
Kibice gospodarzy dali wyraz swojemu niezadowoleniu z różnego rodzaju stadionowych obostrzeń - przygotowali "więzienną" dekorację trybuny z tekturowymi kamerami monitoringu.
Obaj bramkarze mieli prawo czuć się niekomfortowo w pierwszej połowie. Nie mieli bowiem co robić w wieczornym chłodzie. Łatwiej w pobliże bramki rywala przedostawali się goście, ale ze strzałami było już dużo gorzej. Gliwiczanie pierwsi wyszli na murawę po przerwie i ... stracili gola po dwóch minutach. Asystował Tomasz Brzyski, a szybki Władimir Dwaliszwili nie dał się upilnować obrońcom Piasta w polu karnym.
Bramka ożywiła grę. Gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić straty. Chęci nie wystarczały, bo brakowało podbramkowych sytuacji. Dopiero w 87. minucie "bomba" Tomasza Podgórskiego sprawiła kłopoty warszawskiemu bramkarzowi. Kolejną akcję Piasta wykończył z bliska Ruben Jurado.
Gospodarze ruszyli do szturmu, a Polonia broniła się w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę zobaczył za faul Adam Kokoszka. Na zmianę wyniku nie było już czasu.

Po meczu powiedzieli:
Trener Polonii Piotr Stokowiec: Mecz w pierwszej połowie był średni. W drugiej kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń, zdobyliśmy gola. Szukaliśmy drugiego. Zabrakło kropki nad "i". W końcówce były wrzutki rywala w nasze pole karne. Na śliskiej murawie w takich sytuacjach wszystko może się zdarzyć i Piast wyrównał. Można się było od tego uchronić. Przewaga optyczna była po naszej stronie. Mogliśmy się pokusić o pełną zdobycz punktową i to jest dla nas "przegrany remis". Myślę, że faul Kokoszki nie był aż tak groźny, żeby go karać czerwoną kartką.
Trener Piasta Marcin Brosz: Trudny to był mecz. Przyjechał do nas zespół, który będzie walczył o mistrzostwo Polski, złożony z doświadczonych graczy i zawodników pędzących do przodu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Polonia to wymagająca drużyna i boisko to pokazało. Wynik uważam za sprawiedliwy. Do końca dążyliśmy - choć prostszymi środkami - do zdobycia bramki. Może nie było to super pożegnanie z naszą publicznością, ale wynik przyjmuję z zadowoleniem.

Piast Gliwice - Polonia Warszawa 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Władimir Dwaliszwili (47), 1:1 Ruben Jurado (88).
Żółta kartka - Piast Gliwice: Paweł Oleksy, Matej Izvolt, Jan Polak. Polonia Warszawa: Adam Pazio, Aleksandar Todorovski, Adam Kokoszka, Tomasz Hołota. Czerwona kartka - Polonia Warszawa: Adam Kokoszka (90+1).
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 4 393.
Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Fernando Cuerda (30. Jan Polak), Łukasz Krzycki, Paweł Oleksy - Matej Izvolt (56. Tomasz Bzdęga), Mateusz Matras (82. Tomas Docekal), Mariusz Zganiacz, Ruben Jurado, Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora.
Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Adam Kokoszka, Dorde Cotra - Adam Pazio (63. Paweł Wszołek), Tomasz Hołota, Łukasz Piątek, Tomasz Brzyski (75. Miłosz Przybecki) - Władimir Dwaliszwili, Daniel Gołębiewski (90+2. Wojciech Szymanek).

Wyniki meczów 14. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2012-11-30:

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)
Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów 2:2 (0:2)

2012-12-01:

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:3 (0:1)
Widzew Łódź - Korona Kielce 1:0 (1:0)
Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)

2012-12-02:

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 1 2 11 14-27 5 -13

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze;