Aneta Hołówek 22.01.2013

Udany eksperyment Jana Urbana na legionistach

Przebywający na zgrupowaniu w cypryjskiej Ayia Napie piłkarze Legii Warszawa pokonali w miejscowości Paralimni szwajcarski FC Aarau 4:2.
Legia WarszawaLegia WarszawaMateusz Kostrzewa/Legia Warszawa

Podopieczni Jana Urbana, dla których był to pierwszy zimowy sparing, w dwóch połowach zagrali w różnych składach.

Legia Warszawa - FC Aarau 4:2 (0:1).
Bramki:
dla Legii - Dominik Furman (48), Michał Efir (54, 71), Rafał Wolski (73) - Dante Senger (15), Goran Antic (69).
Skład Legii: (I połowa) - Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Marek Saganowski, Jorge Salinas - Danijel Ljuboja.
(II połowa) - Wojciech Skaba - Cezary Michalak, Marko Suler, Dickson Choto, Tomasz Brzyski - Jakub Kosecki, Dominik Furman, Daniel Łukasik, Rafał Wolski, Michał Kucharczyk - Michał Efir.
W podstawowym składzie zagrał Marek Saganowski, dla którego był to pierwszy występ po powrocie do treningów. 34-letni napastnik nie strzelił jednak bramki, a stołeczny zespół przegrywał do przerwy 0:1 po golu Dante Sengera.
Po zmianie stron Saganowskiego zmienił Michał Efir, który wrócił do gry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. 20-letni napastnik zdobył dwie bramki, a po jednym trafieniu dołożyli dwaj inni zawodnicy młodego pokolenia: Dominik Furman i Rafał Wolski. Przy golu Furmana asystował pozyskany zimą z Polonii Warszawa Tomasz Brzyski.
W najbliższą sobotę Legia zmierzy się z Chimkami Moskwa, a dzień później z chińskim Beijing Guoan. W poniedziałek wróci do Warszawy.